Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kapitan Powietrze podsumowuje swoją kolejną misję

Zakończyła się kolejna edycja warsztatów ekologicznych „Kapitan Powietrze i Misja Edukacja”. W warsztatach udział wzięło 540 uczniów z krakowskich placówek edukacyjnych.

Fot. Wydział ds. Jakości Powietrza UMK

Warsztaty z zakresu ochrony powietrza „Kapitan Powietrze i Misja Edukacja” to autorska koncepcja opracowana przez Wydział ds. Jakości Powietrza UMK, podczas których dzieci mogą dowiedzieć się czym jest smog i dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz co możemy zrobić, aby je ograniczyć. Edukacja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnych klas szkół podstawowych.

W grudniowej edycji udział wzięli uczniowie z placówek z obszaru Nowej Huty uczestniczący w projekcie edukacyjnym „Słoneczna InteGRAcja”.

Pierwsza odsłona warsztatów odbywała się od kwietnia do czerwca tego roku, wówczas udział w niej wzięło ponad 1200 uczniów i przedszkolaków.

Kolejne warsztaty z Kapitanem Powietrze zaplanowano na 2020 rok, szkoły i przedszkola, które chciałyby zostać objęte edukacją ekologiczną w ramach spotkań z Kapitanem Powietrze mogą zgłaszać swój udział na adres e-mail: warsztaty@kapitanpowietrze.pl.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-12-17
Data aktualizacji: 2019-12-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź