Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie

Ponad trzy miesiące zaciekłej rywalizacji, pięć europejskich miast, kilkudziesięciu najlepszych zawodników świata walczących o mistrzowski tytuł i tysiące głodnych sportowych emocji kibiców. Nowy sezon motocyklowych Mistrzostw Świata SuperEnduro ruszył w TAURON Arenie Kraków.

Fot. Piotr Staroń, Lukas Nazdraczew / Agencja Sport UP
Piotr Staroń, Lukas Nazdraczew / Agencja Sport UP

Krakowska runda, która odbyła się w TAURON Arenie Kraków, tradycyjnie otworzyła nowy sezon rywalizacji. Krakowska hala już po raz czwarty gościła najlepszych zawodników świata i to właśnie pod jej dachem rozegrane zostały emocjonujące wyścigi o pierwsze punkty sezonu.

Kolejny przystanek odbędzie się 4 stycznia 2020 r. w niemieckiej Sachsen Arenie. To właśnie tam pretendenci do nowego mistrzowskiego tytułu spotkają się po miesięcznej przerwie, a niemiecka publiczność zostanie świadkiem zaciętej rywalizacji o drugie zwycięstwo w sezonie.

Trzecia batalia sezonu, a tym samym półmetek rywalizacji, odbędzie się 18 stycznia w Coliseum da Coruna w Hiszpanii. Czwarta runda zawita 1 lutego do stolicy Węgier, Budapesztu.

Najbardziej emocjonujące wydarzenie, czyli finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019/2020 po raz pierwszy zawita do Polski. 14 marca oczy całego „motoświata” skupią się na Łodzi - to właśnie tam będziemy świadkami finałowego pojedynku sezonu.

Więcej informacji na stronie internetowej super-enduro.com.pl i Facebooku.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat