Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Maria Anna Potocka nowym dyrektorem Bunkra Sztuki

Maria Anna Potocka z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego odebrała 5-letnią nominację na dyrektora Bunkra Sztuki. Zastępcą zostanie Ewa Szafran.

Fot. Monika Chylaszek / krakow.pl

Maria Anna Potocka obecnie jest dyrektorką MOCAK-u, pracę na stanowisku dyrektora Bunkra Sztuki rozpocznie 1 marca, łącząc oba stanowiska. Jednak oba miejsca zachowają swój odrębny charakter. Równocześnie miasto rozpocznie przygotowania do połączenia instytucji.

Pierwszym i równocześnie najważniejszym zadaniem nowej dyrektor będzie modernizacja Bunkra Sztuki oraz pozyskanie środków zewnętrznych na przeprowadzenie inwestycji. Remont będzie wiązał się z zamknięciem galerii na około trzy lata od rozpoczęcia inwestycji. Ten okres nowa dyrektor chce wykorzystać na opracowanie koncepcji działania galerii w nowej odsłonie.

Maria Anna Potocka – krytyk, kurator, teoretyk sztuki. Pełni funkcję dyrektora Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W latach 2002–2010 była dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki. Autorka artykułów i książek o estetyce i historii sztuki.

Ewa Szafran – zastępca dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w latach 2003–2017. Była odpowiedzialna między innymi za restrukturyzację majątku, inwestycje oraz remonty. W latach 2010–2012 nadzorowała budowę Małopolskiego Ogrodu Sztuki, wielokrotnie nagradzanego w konkursach architektonicznych. W latach 2015–2016 była odpowiedzialna za remont i przebudowę budynku magazynu Teatru im. J. Słowackiego. Pracę w Bunkrze Sztuki również rozpocznie 1 marca.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-02-15
Data aktualizacji: 2019-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź