Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Kierunek praca!” – podejmij staż i zdobądź zatrudnienie

Jeśli skończyłeś 30. rok życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Trwa bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek praca!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników. Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do potrzeb i predyspozycji uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.

Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na warsztaty i do miejsc stażowych. Osobom, które opiekują się dzieckiem do lat 7 lub inną osobą zależną organizatorzy zapewniają zwrot kosztów opieki podczas odbywania stażu oraz szkolenia.

Aby wziąć udział w programie wystarczy spełnić następujące warunki:

 • wiek 30-64 lat
 • zamieszkanie na terenie Krakowa lub powiatu krakowskiego, myślenickiego, olkuskiego, wielickiego,
 • pozostawanie bez pracy (osoba bezrobotna/bierne zawodowo)
 • przynależenie do co najmniej jednej z grup:
  • osoby pow 50. roku życia
  • osoby długotrwale bezrobotne (powyżej 1 roku)
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • osoby z wykształceniem maksymalnie średnim
  • kobiety.

Korzyści udziału w programie:

Udokumentowany staż pracy danej osoby może mieć znaczenie już na etapie rekrutacji. Jest bowiem okazją do pozyskania doświadczenia w pracy na danym stanowisku, którego często żąda przyszły pracodawca od kandydatów, sprawdzenia się w wymarzonej pracy, nawiązania kontaktów zawodowych i wyrwania się z pętli bezrobocia. Stały miesięczny dochód (stypendium stażowe) jest dodatkowym atutem. Założeniem systemu stażowego jest sprawdzenie się na danym stanowisku, by później otrzymać zatrudnienie na etacie.

Zgłoszenia:

Do udziału w projekcie można aplikować za pośrednictwem strony internetowej kierunekpraca.info.pl.

Projekt realizuje InBIT sp. z o.o. – dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 12 626 00 95, 12 617 18 91, e-mail: kierunekpraca@inbit.pl oraz w biurze projektu: ul. Szlak 8a/5, 31-161 Kraków.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat