Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W Krakowie skutecznie pomagają dyslektykom

XIV Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 14 po raz drugi otrzymały certyfikat „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”, a tym samym potwierdziły wysoką skuteczność w diagnozowaniu tej przypadłości i organizowaniu wsparcia dla uczniów nią dotkniętych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Certyfikaty wręczono w środę, 13 czerwca, w Warszawie, podczas konferencji podsumowującej IV edycję projektu, organizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Projekt był realizowany pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz głównego oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Jego celem było wdrożenie strategii najskuteczniejszej pomocy uczniom z dysleksją, przekonanie środowiska szkolnego i lokalnego o konieczności i celowości stałej pracy z dziećmi z dysleksją rozwojową w celu wyrównania szans edukacyjnych, a także popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji oraz sposobów rozpoznawania i zaspokajania potrzeb uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

XIV LO i Gimnazjum nr 14 to jedyne krakowskie szkoły, które posiadają certyfikat potwierdzający, że potrafią stworzyć środowisko sprzyjające nie tylko wyrównywaniu braków i przezwyciężaniu problemów, ale także rozwijaniu talentów i budowaniu pozytywnej samooceny uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce. Przypomnijmy, że obie szkoły chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, organizując liczne przedsięwzięcia, jak np. Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, konkursy czy szkolenia.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat