Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Archiwum UMK: rozpoczęło się wyposażanie pomieszczeń

W ciągu paru miesięcy do nowego budynku Archiwum UMK, które powstało przy ul. Na Załęczu zaczną być przewożone pierwsze urzędowe akta, które obecnie znajdują się w starym budynku przy ul. Dobrego Pasterza. W środę, 6 czerwca realizowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich nowy budynek UMK odwiedził Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. Jan Machowski / ZIM

Od 2016 rok trwa realizacja nowego Archiwum UMK. Do nowej funkcji został zaadaptowany stary budynek szkoły, wybudowano dwie hale magazynowe.

Obecnie przyszedł czas na wyposażanie obiektu w regały i infrastrukturę konieczną do funkcjonowania archiwum. Niedawno ZIM Kraków rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie, dostawę i montaż regałów na potrzeby instytucji. W środę, 6 czerwca została podpisana umowa ze zwycięską firmą – Międzynarodowym Centrum Budownictwa z Warszawy. Montaż nowoczesnych regałów rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Instalacje pozwolą na bezpieczne i zgodnie z przepisami przechowywanie prawie 35 tys. metrów bieżących akt. Równolegle część administracyjna i biurowa budynku będzie wyposażana na potrzeby obsługi mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z zasobów archiwum na miejscu. W części pomieszczeń znajdzie się też Centrum Oglądu Monitoringu krakowskiej Straży Miejskiej.

 

Nowe archiwum urzędowe to bardzo ciekawa bryła architektoniczna, jego projektantem Aleksander Mirek z biura KONTRAPUNKT V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny z Krakowa. Wykonawcą I etapu prac jest konsorcjum firm w składzie: Przedsiębiorstwo Budowlane „CZĘSTOBUD” oraz Zakład Remontowo-Budowlany „ULBUD”. W planie jest budowa kolejnych hal magazynowych.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-06-06
Data aktualizacji: 2018-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź