Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nagrody dla lokalnej sceny – program „Partnerstwo dla Muzyki”

Wystartował konkurs „Partnerstwo dla Muzyki” Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Na nagrodę i wsparcie merytoryczne mogą liczyć artyści, organizacje pozarządowe, kluby oraz inne podmioty i instytucje, które zajmują się muzyką w Krakowie. Zgłoszenia oceni jury złożone m.in. z dziennikarzy muzycznych. Termin przesyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia.

Fot. materiały prasowe / KBF

To pierwszy, pilotażowy etap projektu „Partnerstwo dla Muzyki”. Planowane są jeszcze dwa, z terminami zamknięcia naboru odpowiednio: do 1 czerwca oraz do 1 lipca. Jednorazowo laureaci konkursu mogą otrzymać nagrodę o wysokości do 2500 zł brutto. Każdy z etapów programu przewiduje wsparcie maksymalnie czterech inicjatyw.

„Program jest realizowany zgodnie ze Strategią Rozwoju Krakowa 2030 oraz Statutem Krakowskiego Biura Festiwalowego w zakresie wsparcia lokalnej sceny muzycznej oraz oddolnych inicjatyw, które powstają w naszym mieście.” mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego i kontynuuje „Do udziału w nim zapraszamy artystów, NGOsy, kluby muzyczne, fundacje i inne instytucje. Wspólna realizacja flagowych krakowskich festiwali z projektami dopiero powstającymi lub realizowanymi autonomicznie, z pewnością przyczyni się do ich rozwoju oraz do budowania trwałych, długofalowych partnerstw z młodymi lokalnymi artystami.”

Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprosiło do jury konkursowego dziennikarzy muzycznych oraz przedstawicieli Krakowskiej Sceny Muzycznej. Jury będzie oceniać zgłoszone projekty pod kątem wartości artystycznej zaproponowanego programu wydarzenia muzycznego, jego walorów merytorycznych oraz przejrzystości oferty.

„Program jest w fazie pilotażowej, która ma odpowiedzieć na pytanie, jakich narzędzi potrzebuje młody artysta do rozwoju kariery na poziomie zarówno lokalnym jak i ogólnopolskim.” mówi Maja Łapuszyńska, koordynatorka programu, odpowiedzialna także za program Wianków – Święta Muzyki i kontynuuje „Projekt jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej sceny muzycznej. Ma na celu wsparcie małych lokalnych inicjatyw oraz cyklów muzycznych organizowanych przez niezależnych artystów.”

Regulamin programu „Partnerstwo dla Muzyki” oraz harmonogramy naborów są dostępne na stronie internetowej biurofestiwalowe.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-04-16
Data aktualizacji: 2018-04-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź