Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ferie z przygodą, czyli akcja „Zima w szkole”

W Małopolsce ferie zimowe rozpoczną się 12 lutego i potrwają, jak zwykle, dwa tygodnie. W tym roku 78 samorządowych szkół podstawowych, w tym 5 specjalnych, zorganizuje zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Zima w szkole”. Szkoły przygotowały atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu – zajęcia i warsztaty edukacyjno-wychowawcze, naukowe, kulturalne i rekreacyjno-sportowe, rozwijające zainteresowania, łączące zabawę ze zdobywaniem wiedzy, zarówno stacjonarne, jak i terenowe. Skorzysta z nich ponad 2 tys. uczniów.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Na terenie szkół będą odbywały się zajęcia sportowe, artystyczno-plastyczne, kulinarne, komputerowe, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Nie zabraknie zajęć w terenie –  wycieczek do kina, teatru czy muzeów (m.in. Muzeum Historycznego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, Muzeum Archeologicznego, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Narodowego, Muzeum AGH – „Kopalnia”, Żywego Muzeum Obwarzanka). Na mapie feryjnych wycieczek znajdują się także biblioteki, Klockoland, Park Trampolin i Centrum Wspinaczkowe Forteca. Odpowiednią dawkę ruchu zapewnią wyjścia na lodowisko, basen i kręgle. Najmłodsi będą mogli też zobaczyć z bliska, jak pracują dziennikarze, radiowcy i reporterzy – odwiedzą studia telewizji TVN i Radia Kraków, a także redakcję Gazety Krakowskiej. Będą również odkrywać Kraków podczas licznych spacerów.

Średnia liczba dzieci zgłoszonych w tym roku do udziału w akcji wynosi około 2 172 uczestników, a przewidywany koszt akcji to ponad  503 100,00 zł. Gmina Miejska Kraków zapewnia bezpłatną opiekę dla dzieci, tj. wynagrodzenie dla kierownika wypoczynku, które wynosi 13,70 zł brutto za godzinę, i dla wychowawców/opiekunów – 28,00 zł brutto za godzinę. Pozostałe wydatki związane np. z wyjściem na basen, do kina, teatru czy przejazdy po Krakowie pokrywają rodzice.

Zobacz:

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-26
Data aktualizacji: 2018-02-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat