Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biurowiec dla Krakowskiego Parku Technologicznego

W krakowskich Pychowicach powstanie nowy biurowiec Krakowskiego Parku Technologicznego. W tym tygodniu podpisano umowę na dofinansowanie obiektu. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze na ten rok.

Krakowski Park Technologiczny i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały umowę o dofinansowaniu kwotą 76 mln zł projektu budowy biurowca, który powstanie w krakowskich Pychowicach. Wartość całości inwestycji wyniesie ok. 108,7 mln zł.

Czterokondygnacyjny budynek klasy A o powierzchni 12 tys. m kw. z laboratoriami, powierzchnią biurową, konferencyjną i wystawienniczą będzie stanowił zaplecze dla funkcjonowania Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych, który skupia firmy z naszego miasta i regionu ukierunkowane na technologie informacyjne. Znajdzie się tam także Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego świadczący usługi dla firm z sektora IT i ICT.

Zgodnie z planem, realizacja inwestycji powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakłada się, że budowa nowego biurowca w Pychowicach zakończy się w 2012 roku.

Krakowski Park Technologiczny jest spółką zarządzającą specjalną strefą ekonomiczną oraz parkiem technologicznym. Głównymi udziałowcami są: Skarb Państwa, Województwo Małopolskie, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska i Gmina Miejska Kraków. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat