Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konferencja "Bezpieczny internet"

Fundacja Odkrywców Innowacji i Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza nauczycieli oraz rodziców na cykl bezpłatnych konferencji, poświęconych aktualnym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Celem konferencji, które odbędą się na przełomie września i października w 16 miastach Polski, jest podniesienie wiedzy i świadomości nauczycieli w zakresie odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

Program konferencji obejmuje m.in. przedstawienie standardu bezpieczeństwa online dla placówek oświatowych, który został opracowany przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.

W trakcie konferencji eksperci przedstawią aktualne zagrożenia cyberprzestrzeni czyhające na dzieci i młodzież w szkole i domu. Dla kontrastu z „ciemną stroną" Internetu, nauczyciele zostaną zapoznani z najlepszymi praktykami w zakresie mądrego, dobrego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

Organizatorzy na każdej z konferencji, spośród uczestników zaproszą 5 nauczycieli do dalszej współpracy jako Trenerów Bezpiecznego Internetu™. Wybrane osoby – z pomocą aplikacji grywalizacyjnej – przeprowadzą w październiku br. odpłatne szkolenia adresowane do kolejnych osób w swojej społeczności lokalnej: nauczycieli, rodziców lub dzieci i młodzieży (np. uczniów). Trenerzy Bezpiecznego Internetu otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych, edukacyjnych i scenariusze do realizacji zajęć. Najbardziej aktywni trenerzy otrzymają Certyfikat Trenera Bezpiecznego Internetu™ i zostaną zaproszeni do dalszej współpracy z Fundacją Odkrywców Innowacji.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom zapewniają wydanie zaświadczeń o uczestnictwie w konferencji.

Terminy, miejsca i program konferencji a także formularz rejestracyjny są dostępne na stronie projektu: www.bezpiecznyinternet.edu.pl

Konferencje zostały objęte patronatem:
• Ministra Edukacji Narodowej
• Rzecznika Praw Dziecka
• Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-03
Data aktualizacji: 2015-09-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź