Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie świętuje 90-lecie istnienia

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w obchodach jubileuszu 90. rocznicy powstania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uroczyste posiedzenie Senatu i Rad Wydziałów odbyło się w czwartek, 28 maja w Teatrze Słowackiego.

– Powstanie tej znakomitej uczelni miało wielkie znaczenie tak dla rozwoju naszego miasta – jak i dla całokształtu formowania się polskiej myśli społeczno-ekonomicznej – mówił podczas uroczystego posiedzenia Senatu UEK Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. - Podejmowane przez uczelnię inicjatywy przyczyniają się do umacniania rangi naszego miasta jako ważnego w skali Europy centrum konferencyjnego, ośrodka międzynarodowych spotkań oraz współpracy środowisk nauki i gospodarki – wskazywał Jacek Majchrowski. Przypomniał, że Uniwersytet Ekonomiczny to instytucja z tradycjami, ale też uczelnia nowoczesna, dynamiczna i otwarta na innowacje. - To dzięki takim instytucjom Kraków przyciąga najzdolniejszą młodzież i zachowuje status najpopularniejszego ośrodka akademickiego w Polsce – podkreślał Prezydent Majchrowski.

Przed uroczystym posiedzeniem Senatu UEK odbył się przemarsz orszaku uczelnianego spod MCK do Bazyliki Mariackiej, gdzie odprawiona została msza święta.

Więcej informacji o jubileuszowych obchodach można znaleźć na stronie uek.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-05-28
Data aktualizacji: 2015-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat