Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Współczesna architektura na Rynku Głównym

Najważniejsze zrealizowane inwestycje, takie jak Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków, a także obiekty w planach inwestycyjnych z Krakowa i Małopolski w okresie 2010-2020 można od dziś podziwiać na nowej wystawie „Małopolska – Architektura Współczesna" na Rynku Głównym. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się 5 maja o godz. 18.00 na Rynku Głównym obok kościoła św. Wojciecha. Organizatorem wystawy jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

– W ostatnich latach Małopolska stała się wielkim placem budowy. Pełen rozmachu ruch inwestycyjny to wyraz gospodarczej koniunktury a także odpowiedź na zaniedbywane przez lata potrzeby mieszkańców regionu oraz ich rosnące aspiracje. Budujemy nie tylko więcej i lepiej, ale – co ważne – piękniej. Ta wystawa ukazuje naszą wspólną troskę o wyższą kulturę budowania. Prezentuje zarówno obiekty oddane już do użytku – często wyróżnione krajowymi i zagranicznymi nagrodami, obiekty w trakcie realizacji oraz projekty, do których budowy dopiero przystąpimy. Zapraszam Państwa do zapoznania się z wybranymi przykładami innowacyjnej i kreatywnej architektury zmieniającej dziś Małopolskę – mówi Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego.

Na wystawie znajdują się obiekty zrealizowane, w budowie, bądź w planach inwestycyjnych z Krakowa i Małopolski w okresie 2010-2020. Kategorie tematyczne to (w kolejności alfabetycznej): administracja, biznes, edukacja, gospodarka komunalna, kultura, nauka, ochrona zabytków i rewitalizacja, transport, turystyka, sport i zdrowie. Z uwagi na swój charakter wystawa nie prezentuje obiektów architektury mieszkaniowej. Wiele z prezentowanych obiektów to efekty konkursów architektonicznych, wśród nich laureaci nagród międzynarodowych i krajowych. Wystawa składa się z 46 podświetlanych plansz o wymiarach 2,0 m wysokości na 1,1 m szerokości. Plansze zawierają opisy w języku polskim i angielskim.

Ekspozycja będzie prezentowana na Rynku Głównym w Krakowie od środy, 29 kwietnia 2015 w godzinach po południowych do poniedziałku, 11 maja 2015 rano.

Kuratorem wystawy jest arch. Janusz Sepioł – Senator RP. Ekspozycja powstała przy współpracy SARP Oddział Kraków.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-04-29
Data aktualizacji: 2015-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź