Aktualności

Las Wolski zamknięty do odwołania

W związku z zagrożeniem koronawirusem do odwołania zamknięty został Las Wolski – bardzo popularne wśród krakowian miejsce spacerów i aktywności sportowych. Władze Krakowa postanowiły go potraktować jak teren zieleni publicznej i czasowo ograniczyć jego dostępność.

Wypalanie traw niszczy środowisko!

Jak co roku przypominamy i apelujemy o niewypalanie traw. Proceder ten jest niebezpieczny dla ludzi, niszczy środowisko, zanieczyszcza powietrze. To nielegalne działanie, za które grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych.

Krakowskie powietrze coraz lepsze

Poprawia się jakość powietrza w Krakowie. Świadczą o tym dane z ośmiu stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zlokalizowanych na terenie miasta. To efekt zaangażowania krakowian w wymianę ponad 45 tys. palenisk węglowych oraz wejścia w życie zakazu palenia węglem i drewnem.

Blisko 6 tys. kontroli palenisk w sezonie grzewczym

5778 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w minionym, trwającym siedem miesięcy sezonie grzewczym. Od września 2019 r. do marca 2020 r., funkcjonariusze odnotowali 368 wykroczeń, nałożyli 92 mandatów karnych na kwotę 23,5 tys. zł, przygotowali 267 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli dziewięć osób.

#EKOrEWOLUCJA: czas na zieloną wiosnę

Nastała astronomiczna wiosna, a co za tym idzie kolejny etap kampanii informacyjno-edukacyjnej miasta #EKOrEWOLUCJA, tym razem pod hasłem „zieleni”. Niestety pandemia w kraju i na świecie zmusiła nas do wstrzymania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane dla mieszkańców Krakowa. Jedno jest pewne: gdy tylko sytuacja się uspokoi, a życie wróci do normy, będziemy mogli je zrealizować. Zobaczmy więc, co będzie na nas czekało w związku z wiosenną #EKOrEWOLUCJĄ.

Zamknięcie wszystkich parków w Krakowie

W związku z wprowadzaniem kolejnych ograniczeń sanitarnych, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił zamknąć wszystkie parki na terenie Krakowa.

70 tysięcy drzew przybędzie w Krakowie

W 2020 roku na terenie Krakowa zasadzonych zostanie 70 tys. młodych drzew. Nowe tereny leśne zajmą powierzchnię ok. 12 hektarów, czyli trzy razy większą niż Rynek Główny!

„Zielona Ławeczka” w sąsiedzkim ogródku

Ruszyła 6. edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców polskich miast skupionych w grupach sąsiedzkich, którzy chcieliby stworzyć swój nowy osiedlowy ogródek. Projekty można przesyłać do 17 maja.

Kompleksowe wsparcie przy wymianie palenisk

W tym roku, w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać również z możliwości mediacji. Wiele osób dotykają różnego rodzaju problemy, konflikty rodzinne czy sąsiedzkie i czasami jedyną drogą w celu wyjaśnienia sprawy pozostaje postępowanie sądowe. Można też wybrać inną metodę – taką jest mediacja, która daje możliwość porozumienia się w sposób szybszy i bardziej komfortowy dla stron.

Bezpieczny Zakrzówek priorytetem miasta

Na Zakrzówku trwają prace, mające na celu zrealizowanie bezpiecznego miejsca dla mieszkańców Krakowa. Obecnie zabezpieczane są skały kamieniołomu. – W tej chwili teren jest placem budowy, jest to miejsce niebezpieczne. Prosimy o niewchodzenie na Zakrzówek, ponieważ może to grozić ciężkim wypadkiem – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA