Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowe zawody kajakowe w Krakowie

Krakowski Klub Kajakowy zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania czołowym zawodnikom z Europy, Azji oraz USA, którzy wezmą udział w zawodach z Serii Pucharu Świata Juniorów 2012 w kajakarstwie slalomowym. Impreza na torze przy ul. Kolnej 2  potrwa do niedzieli (19 sierpnia).

Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach wiekowych: U-14, U-16, U-18. Kajakarze wystartują w konkurencjach: kobiety K-1 i C-1, mężczyźni K-1, C-1 i C-2.

Sportowa rywalizacja będzie okazją do spędzenia weekendu w plenerze i możliwością skorzystania z  wodnej rekreacji na Starorzeczu Wisły. W sobotę 18 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się otwarta dla wszystkich dyskoteka plenerowa.

Program zawodów i wszelkie przydatne informacje dotyczący tej imprezy można znaleźć na stronie internetowej Krakowskiego Klubu Kajakowego: www.kkk.krakow.pl.

Przypomnijmy, że budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy stopniu wodnym Kościuszko rozpoczęła się w 2000 roku. Trzy lata później uruchomiony został tor kajakarstwa górskiego - jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów  w świecie, o parametrach zbliżonych do  torów w Sydney i Madrycie. W kolejnych latach kompleks wzbogacił się o obiekty, które nadały mu charakter centrum rekreacyjno-sportowego. W 2007 roku otwarta została hala sportowa oraz kryty basen, siłownia i gabinety odnowy biologicznej, a także zaplecze gastronomiczne. W 2009 roku nowoczesny internat dla sportowców.

Mieszkańcy mogą także uprawiać sporty wodne na zamkniętym akwenie, stanowiącym starorzecze Wisły.

Ośrodek przy Kolnej ma dogodne położenie. Bliskość zachodniej obwodnicy Krakowa, autostrady A-4 oraz portu lotniczego w Balicach sprawia, że łatwo tu dojechać nawet z odległych zakątków.  Z centrum miasta do ośrodka przy Kolnej prowadzi trasa rowerowa. (PhG/M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2012-08-09
Data aktualizacji: 2012-08-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź