Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dotacja na dodatkowe zajęcia dla uczniów

Kilkanaście krakowskich szkół podstawowych otrzyma niemal 766 tysięcy złotych na organizację dodatkowych zajęć dla uczniów klas od 1 do 3. Pieniądze pochodzące z funduszy unijnych mają pomóc w edukacyjnym starcie dzieciom z różnego rodzaju zaburzeniami.

Krakowskie szkoły podstawowe nr: 8, 11, 32, 40, 48, 5, 74, 98, 117, 124, 130 oraz Specjalna Szkoła Podstawowa nr 17 otrzymały dofinansowanie na organizację zajęć dodatkowych dla uczniów klas I-III. Projekt został zatwierdzony do realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy w ramach drugiego naboru wniosków w poddziałaniu 9.1.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki, pod nazwą: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych - 2011 r.”.

Przedmiotem krakowskiego projektu jest organizacja zajęć dodatkowych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, m.in.: ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, z zaburzeniami rozwoju mowy i komunikacji społecznej, z wadami postawy, dla dzieci niepełnosprawnych itp.

W drugiej edycji programu na krakowski projekt udało się pozyskać niemal 766 tysięcy złotych. Środki w całości pochodzą w funduszy unijnych. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji  projektu zakładającego organizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów 96 szkół podstawowych krakowska oświata dostała 6,5 mln zł bezzwrotnej dotacji. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-05-14
Data aktualizacji: 2012-05-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź