Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

II Kongres Klastrów Polskich

20 maja 2014 roku o godz. 10:30 w Sali Kolumnowej Sejmu RP rozpocznie się II Kongres Klastrów Polskich. Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej oraz Związek Pracodawców Klastry Polskie, prowadzone będą dyskusje z przedstawicielami rządu na temat roli i kondycji zgrupowania.

Klastry w Polsce od ponad 10 lat rosną w siłę i to właśnie w nich upatruje się największych możliwości na rozwój innowacyjnej gospodarki naszego kraju. Obecnie  takich podmiotów jest już blisko 250. II Kongres Klastrów Polskich to spotkanie, które ma przyczynić się do integracji właściwych środowisk i odpowiadać na potrzeby instytucji wchodzących w skład struktur klastrowych. Jak zapewnia Bogdan Węgrzynek, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., ma ono istotny wpływ na budowanie  dynamicznej gospodarki oraz tworzenie rozpoznawalnych polskich marek w przestrzeni międzynarodowej. Podczas wydarzenia poruszone zostaną również zagadnienia związane z problematyką klastrową w Polsce, czyli ograniczenia administracyjne, finansowe i społeczne. Nowa perspektywa dotycząca środków unijnych na lata 2014-2020 zakłada wsparcie kluczowych inicjatyw, w tym klastrów.

Gośćmi tegorocznej edycji Kongresu Klastrów Polskich będą m.in.: Iwona Gaweł, Tomasz Leśniak, Bartłomiej Bodio, prof. Michał Kleiber, Krzysztof Krystowski, Wojciech Materna. W gronie uczestników znajdą się również reprezentanci klastrów z różnych stron świata - w tym ze Stanów Zjednoczonych, Węgier, Serbii i Francji.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-05-20
Data aktualizacji: 2014-05-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź