Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wymagania wobec meleksów, segway'ów oraz elektrycznych hulajnóg

Uchwała określiła także maksymalną liczbę pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, które mogą poruszać się po terenie parku kulturowego, która nie może przekraczać 70. Każdy pojazd musi posiadać identyfikator, który wydawany jest na okres roku dla pojazdów wyłonionych w wyniku konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Krakowa. Pojazdy muszą spełniać określone warunki techniczne (potwierdzona sprawność techniczna, wyposażenie w pasy bezpieczeństwa, hamulce, oświetlenie), wizualne (karoseria w kolorze ciemnego beżu, czarna tapicerka, zadaszenie czarne lub przezroczyste), a ich kierowcy nie mogą używać urządzeń nagłaśniających. Wszystkie meleksy, które otrzymały identyfikator w 2019 r. nie są starsze niż13 miesięcy.

Wypożyczanie segway'ów i hulajnóg elektrycznych jest dopuszczalne tylko w przypadku zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem, w grupach liczących do 10 uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym wzorem identyfikatora zezwalającego na wjazd w strefę ograniczonego ruchu w obszarze Parku Kulturowego Stare Miasto PDF

Meleksy (po wejściu uchwały)
Meleksy (po wejściu uchwały) Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Meleksy (po wejściu uchwały)
Meleksy (po wejściu uchwały) Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Meleksy (po wejściu uchwały)
Meleksy (po wejściu uchwały)
pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN KRAWCZUK
Podmiot publikujący: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Data publikacji: 2019-07-01
Data aktualizacji: 2019-08-02
Powrót