NOWA 9. edycja Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji

Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w 9. edycji Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2014, która rozpoczyna się 2 stycznia 2014 roku, a trwać będzie do czasu ogłoszenia wyników Akcji podczas uroczystego Finału wręczenia nagród (II kwartał 2014).

NOWA 9. edycja Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji
Foto: Restauracja Kuchnia i Wino

 

Organizatorem Akcji jest Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Krakowską Kongregacją Kupiecką, Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Celem Akcji jest promocja krakowskich restauracji oraz krakowskiej oferty gastronomicznej jako wysokiej jakości produktu turystycznego, rekomendacja lokali, które dobrowolnie przystąpiły do Akcji i zostały jej laureatami, rekomendacja laureatów Akcji w ramach turystycznej promocji Krakowa oraz promowanie potraw regionu Małopolski.

W Akcji uczestniczyć mogą  restauracje posiadające pełną obsługę kelnerską w lokalu, zróżnicowany asortyment oraz własną toaletę. Dodatkowo restauracje mogą zgłosić się do oceny w jednej kategorii tj.: „Dla wymagających”, „Dla rodzin z dziećmi”, „Z potrawą regionalną”(lista produktów regionalnych i tradycyjnych Małopolski) i „Magiczne miejsce”.

Podczas trwania Akcji członkowie Kapituły Rekomendującej - wśród nich przedstawiciele środowisk, organizacji i instytucji związanych z gastronomią i turystyką - będą dokonywać oceny m.in. jadłospisu, smaku potraw,  profesjonalizmu obsługi, czystości i estetyki, a także dodatkowej oferty związanej z daną kategorią zgłoszonych do Akcji lokali. Ocena restauracji dokonywana będzie na Formularzach Oceny. Członkowie Kapituły będą legitymować się stosownym dokumentem wystawionym przez Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta UMK oraz dysponować Bonem Konsumpcyjnym wystawionym przez zgłoszoną restaurację  uprawniającym do jednorazowej konsumpcji obiadu (z wyłączeniem napojów alkoholowych).

Kapituła Rekomendująca działa na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa oraz Regulaminu 9. edycji Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2014.

Warunkiem uczestnictwa w Akcji jest przekazanie Organizatorowi (na adres: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta, pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków) prawidłowo wypełnionej Karty Zgłoszenia (wraz z Bonem Konsumpcyjnym) stanowiącej zarazem zgodę na uczestnictwo według zasad określonych w Regulaminie Akcji, w terminie do 31 stycznia 10 lutego 2014 r. Jednakże Kapituła może zdecydować o przyjęciu do Akcji restauracji zgłaszających się po tym terminie.

Wszystkich chętnych restauratorów posiadających pełną obsługę kelnerską w lokalu (oraz własną toaletę) zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej 9. edycji Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2014. Informacje dotyczące Akcji można uzyskać w Wydziale Informacji, Turystyki i Promocji Miasta UMK pl. Wszystkich Świętych 3-4 Kraków tel. 12 616 60 70, marketing@um.krakow.pl

Restauracje, które zostaną wyróżnione przez Kapitułę Rekomendującą będą promowane przez okres jednego roku na stronach Miejskiej Prezentacji Internetowej "Magiczny Kraków" (www.krakow.pl/restauracje), w Przewodniku po restauracjach "Kraków na Widelcu" 2014 oraz na stronie - www.krakow.travel  

Obecnie w wyszukiwarce mogą Państwo znaleźć restauracje rekomendowane w poprzedniej 8. edycji 2012-2013, zapraszamy do odwiedzenia rekomendowanych restauracji jak również podzielenie się uwagami na temat laureatów na stronach www.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji

Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
tel. 12 616 60 52, turystyka@um.krakow.pl

Patroni medialni Akcji:

TVP Kraków czas dzieci Interia.pl smaker Kraków travel
Przewodnik po restauracjach "Kraków na Widelcu" 2013

 ewq

 Oznakowanie restauracji rekomendowanych w 8. edycji Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji:

naklejka 2013Pokaż metkę
Autor: Magdalena Brzostowska
Osoba publikująca: MAGDALENA BRZOSTOWSKA
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta