Kraków MIASTO- OGRÓD

To życzenie, postulat i tęsknota, to wyzwanie dla mieszkańców miasta, dla organizacji ekologicznych, dla samorządów.


Od roku 1995 realizowany jest w Krakowie Projekt " Miasto - Ogród. Nawiązuje on do urbanistycznej koncepcji z początku XX wieku kiedy Kraków był " miastem - ogrodem z naturalnego rozwoju", wg. Ebenezera Howarda twórcy i propagatora kierunku.
Dzisiaj jest programem różnorodnych działań społecznych i edukacyjnych dla rozwoju zieleni miejskiej w Krakowie wspieranych przez Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Inicjatorzy i realizatorzy programu, Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida i Polski Klub Ekologiczny Okręg Małopolska od roku 1996 organizują konkursy na zakładanie i pielęgnowanie ogrodów wśród zabudowy blokowej, przy kamienicach lokatorskich, konkursy na sąsiedzkie ogrody w mieście. Patronuje im Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.
Cykle edukacyjne, wyprawy śladem najpiękniejszych historycznych założeń ogrodowych w Krakowie i Małopolsce, wystawy tematyczne i konferencje, monografia " Parki Krakowa" , a od 2002 roku program " Pnącza dla Krakowa"- to propozycje dla mieszkańców, to zaproszenie do współtworzenia zielonego, zdrowego i pięknego miasta.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe