Aplikacja mobilna Kraków.pl

Najnowsza wersja aplikacji „Kraków.pl" jest już dostępna! To nowoczesny, bezpłatny przewodnik miejski, przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Aplikacja mobilna Kraków.pl
Fot. Magiczny Kraków

 

Aplikacja działa offline – dzięki temu po pobraniu użytkownik nie jest narażony na koszty transferu danych. Jeśli jednak chcemy pobrać najnowsze informacje, na temat np. wydarzeń w mieście – możemy to zrobić w każdej chwili.

W najnowszej wersji znajdziemy wiele innowacji: pierwszą z nich jest PLANER – czyli opcja, w której możemy ułożyć własny plan zwiedzania miasta, wybierając najbardziej interesujące punkty.

Kolejnym nowym narzędziem, jakie znajdziemy w aplikacji, jest NAWIGACJA DO PUNKTU – dzięki niemu oprogramowanie zaprowadzi nas do wybranego miejsca, którym może być zabytek, hotel czy restauracja. Dodana została również opcja W OKOLICY. Aplikacja za pomocą geolokalizacji informuje nas o obiektach znajdujących się w bezpośredniej odległości – może to być np. muzeum lub kino.

„Kraków.pl" został podzielony na 11 kategorii. W każdej z nich znajdziemy istotne wiadomości na temat miasta – od kulturalnych wydarzeń, które aktualnie mają miejsce, po informacje drogowe.

MAPA KRAKOWA: znajduje się tutaj aktualny plan Krakowa. Mapa jest wbudowana w aplikację, działa więc w trybie offline. Ciekawostką jest, że na mapie zaznaczone są rekomendowane restauracje, muzea czy zabytkowe miejsca.

AKTUALNOŚCI: tu znajdziemy najświeższe informacje o tym, co dzieje się w mieście.

WYDARZENIA: informacje w tej zakładce dotyczą wydarzeń kulturalnych w Krakowie – wystaw muzealnych, koncertów czy spotkań w galeriach artystycznych.

ZWIEDZAMY KRAKÓW: to baza danych na temat najpopularniejszych miejsc i atrakcji w Krakowie.

TRASY TURYSTYCZNE: tutaj zamieszczone zostały opisy najciekawszych w mieście tras turystycznych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: są tu podstawowe informacje o naszym mieście, użyteczne telefony, adresy dworców, aptek oraz instytucji bezpieczeństwa.

KULTURA: informacje o muzeach, teatrach, kinach, a także kontakty, godziny otwarcia – wraz z krótkim opisem.

MIASTO I SAMORZĄD: zakładka zawiera najważniejsze informacje o wydziałach i budynkach Urzędu Miasta Krakowa wraz z adresami, numerami telefonów i geolokalizacją.

KOMUNIKACJA MIEJSKA: niezastąpiona dla wszystkich podróżujących po Krakowie. W tej zakładce zamieszczone są aktualne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów, informacje o Krakowskiej Karcie Miejskiej, cenach biletów, jest też mapa automatów KKM.

KRAKÓW ROWEREM: mapa terminali rowerowych oraz innych wypożyczalni.

KRAKÓW SAMOCHODEM: zakłada zawiera informacje na temat stref parkowania oraz wypożyczalni na terenie miasta.

Aplikacja działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Pobierz z Google Play

Pobierz w App Store

qr kod krakow

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe