Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

UBS oraz AIP Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

logo UBS      AIP - logotyp


Projekt "Krakow Business Starter"

Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków (AIP Kraków) przy wsparciu firmy UBS pragną przedstawić swój autorski projekt szkoleniowy "Krakow Business Starter".

Pragniemy zaproponować wyjątkowy program szkoleniowo-grantowy oferujący wiedzę i kompetencje z zakresu przedsiębiorczości dla studentów i absolwentów krakowskich uczelni  planujących założenie własnej firmy bądź już prowadzących własną działalność gospodarczą.

Poza szkoleniami uczestnicy projektu będą mieli szansę ubiegać się o granty o wartości do 10 000 zł na realizację własnych projektów biznesowych. Organizatorami projektu są: Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków (AIP Kraków) oraz UBS – wiodąca szwajcarska instytucja finansowa. Projekt ten realizowany jest pod patronatem miejskiej Inicjatywy inKRK!


Cel projektu "Krakow Business Starter"

Celem projektu jest wspieranie przedsiębiorczości i przedsiębiorców w Krakowie. Grupą docelową projektu są młode osoby, studenci bądź absolwenci krakowskich uczelni. Uznamy, że osiągniemy sukces, jeśli pomożemy jak największej grupie młodych osób w uruchomieniu swoich biznesów oraz utrzymaniu się na rynku.

Dlaczego projekt "Krakow Business Starter" jest wyjątkowy?

  • Ponieważ oferuje unikatowe szkolenia i możliwość zdobycia kompetencji biznesowych dostosowanych do potrzeb start-upów:

- AIP Kraków: kadra inkubatora poprowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu m.in. Blue Ocean Strategy (Kreatywny Rozwój firmy), finansowania pomysłów biznesowych, księgowości i podatków oraz biznesowych trendów, które obecnie najlepiej sprawdzają się na rynku,

- UBS: pracownicy firmy poprowadzą szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu zarządzania projektami, finansów i bankowości, marketingu, komunikacji i zarządzania relacjami z klientem,

- Praktycy biznesowi: opowiedzą o tym jak założyć i wprowadzić na rynek z powodzeniem nową firmę, poprowadzą warsztaty – tzw. case studies oraz zaoferują bezpłatne konsultacje.

  • Dodatkowo dla 10 osób, które zaprezentują najlepsze pomysły na biznes, ufundujemy własne start-upy w ramach AIP Kraków oraz miejsca w przestrzeni biurowej AIP Business Link przy ul. Mogilskiej 65 w Krakowie na okres 6 miesięcy.
  • Po zakończeniu 6-miesięcznego okresu inkubacji od 1 do 3 najlepszych start-upów uzyska możliwość otrzymania grantu w wysokości do 10 000 zł na dalsze prowadzenie działalności gospodarczej.

Opis projektu "Krakow Business Starter"

1. Rekrutacja uczestników do projektu "Krakow Business Starter" (styczeń – marzec 2014)

Zainteresowani kandydaci powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Najbardziej punktowane będą: innowacyjność pomysłu biznesowego, strategia rozwoju start-upu oraz oraz rzeczywista możliwość wdrożenia pomysłu biznesowego w życie. Aplikować mogą jedynie studenci bądź absolwenci krakowskich uczelni.

2. I etap projektu (czas trwania: 1 miesiąc; przewidywany start programu: kwiecień 2014)

Szkolenia i warsztaty z zakresu przedsiębiorczości zostaną zorganizowane przez AIP Kraków dla grupy 20 osób. Uczestnikom zaoferujemy pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, poprowadzonymi przez praktyków biznesowych. Spośród pełnej oferty szkoleniowej zaproponujemy uczestnikom możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń na zasadzie modułowej, dostosowanej do ich faktycznych potrzeb. Każde ze szkoleń będzie odpowiednio punktowane. Oznacza to, że aby ukończyć I etap programu szkoleniowego, uczestnik będzie zobowiązany uzyskać określoną liczbę punktów. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.

3. II etap projektu (czas trwania: 6 miesięcy)

Okres inkubacji, mentoringu oraz szkoleń dla 10 uczestników, wybranych przez organizatora na podstawie konkursu. Podczas rekrutacji każdy uczestnik będzie miał za zadanie zaprezentować swój pomysł biznesowy przed Komisją Kwalifikacyjną. W II etapie uczestnicy będą mieli następujące możliwości ufundowane przez organizatorów przez okres 6 miesięcy od momentu rejestracji w AIP Kraków:

  • założenie w ramach osobowości prawnej AIP Kraków własnego start-upu,
  • obsługa księgowa oraz prawna,
  • dostęp do wszystkich biur i sprzętu AIP Kraków – m.in. do przestrzeni biurowej AIP Business Link przy ul. Mogilskiej 65 w Krakowie,
  • możliwość założenia konta w portalu "przedsiebiorca.pl",
  • możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych organizowanych przez AIP Kraków – "startup training", "startup kick-off", "startup mentoring", "startup mixer", "startup cup", "Grow Up Start Up".

Ponadto, podczas trwania całego II etapu uczestnicy będą mogli dodatkowo wybierać z oferty szkoleniowej przygotowanej przez organizatora, a także korzystać z wiedzy i doświadczenia zespołu mentorów oraz praktyków biznesowych.

4. III etap projektu

Po zakończeniu 6-miesięcznego okresu inkubacji dla kliku (od 1 do 3) najlepszych start-upów przeznaczymy granty w wysokości do 10.000 zł na dalsze prowadzenie działalności gospodarczej. Granty mogą zostać przeznaczone jedynie na pokrycie kosztów związanych z uruchamianiem działalności biznesowej i operacyjnej firmy. Wyboru zwycięzców dokona Komisja Kwalifikacyjna.

 Regulamin Projektu "Krakow Business Starter"

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA BOBROWSKA-DZIDUSZKO
Podmiot publikujący: Wydział Rozwoju Miasta
Data publikacji: 2014-01-17
Data aktualizacji: 2014-04-09
Powrót