Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prezentacje miast zagranicznych w Krakowie

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

2019-07-29

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

Dni Kijowa w Krakowie

Dni Kijowa w Krakowie

2018-10-08

Za nami Dni Kijowa w Krakowie! Z okazji 25-lecia współpracy partnerskiej Krakowa i Kijowa, po kilkunastu latach przerwy, stolica Ukrainy powróciła do serca Małopolski z projektem wielkoformatowej miejskiej prezentacji. Od 5 do 7 października 2018 r. w Krakowie były prezentowane ukraińskie kino, sztuki wizualne, poezja i teatr. W ramach swoich Dni Kijów zaprezentował także swój potencjał turystyczny i biznesowy oraz podarował nam niezwykły prezent - posąg Anny Kijowskiej (Jarosławówny). Kraków odwiedziła także oficjalna delegacja na czele z Wicemerem Kijowa Wałentynem Mondrijiwskim.

New Ideas Chamber Orchestra w Krakowie

New Ideas Chamber Orchestra w Krakowie

2018-08-10

15 sierpnia 2018 r., w ramach Nocy Cracovia Sacra w Kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej wystąpił New Ideas Chamber Orchestra z Wilna. Koncert został zrealizowany w ramach współpracy partnerskiej Krakowa za stolicą Litwy.

Chińskie tańce i herbatka z Konfucjuszem

Chińskie tańce i herbatka z Konfucjuszem

2017-11-16

W piątek, 24 listopada, o godz. godz. 18.00 Instytut Konfucjusza zaprasza wszystkich miłośników tańca – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów – na warsztaty tańca chińskiego. Z kolei w sobotę, 25 listopada, o godz. 12.00 w Instytucie odbędzie się kolejne – już trzecie – spotkanie herbaciane.

Kraków otrzymał swój tartan

Kraków otrzymał swój tartan

2017-10-02

Kraków – jako jedyne miasto w Polsce - ma swój tartan. Kupon krakowskiej kraty, który w niedzielę, 1 października pod Wieżą Ratuszową, Lord Provost Edynburga Frank Ross wręczył Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu, utkano w DC Dalgleish - jednej z ostatnich tradycyjnych ręcznych szkockich tkalni.  Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Szkockiej Kraty w Krakowie.

Chorwacja przy krakowskim Rynku

Chorwacja przy krakowskim Rynku

2017-07-25

W poniedziałek 24 lipca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Adriatycka epopeja. Ivan Meštrović”, w którym wzięli udział Minister Kultury Chorwacji Nina Obuljen Koržinek, przedstawiciele władz Polski, Wiceprezydent Zagrzebia Jelena Pavičić Vukičević, Ambasador Chorwacji w Polsce Andrea Bekić, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig oraz przedstawiciele instytucji kultury obydwu krajów. Wystawa została przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeji Ivana Meštrovicia: Galerija Meštrović w Splicie i Atelijer Meštrović w Zagrzebiu.

Lipsk na Placu Szczepańskim

Lipsk na Placu Szczepańskim

2017-05-10

Od 18 do 21 maja 2017 r. miasto Lipsk, we współpracy z francuskim artystą światła Philippem Morvanem oraz lipskim muzykiem Mikem Dietrichem, prezentowało w Krakowie wyjątkowe dzieło sztuki, stanowiące połączenie światła oraz muzyki – instalację światła i dźwięku pod tytułem „25 Her(t)z”. Na placu Szczepańskim można było oglądać wysoką na 5 metrów „rzeźbę”, składającą się ze 128 kostek opatrzonych literami, które przypominały nazwiska znamienitych lipskich kompozytorów – Bacha, Mendelssohna, Schumanna, Wagnera i innych. Przez cztery dni Lipsk - miasto partnerskie Krakowa od 1973 roku - promował się w ten sposób w naszym mieście.

Umowa o współpracy i sofy miejskie. To były Dni Wiednia w Krakowie!

Umowa o współpracy i sofy miejskie. To były Dni Wiednia w Krakowie!

2017-04-04

Dla Krakowa Wiedeń to miasto szczególne. Już od lat miasta prowadzą intensywną współpracę, która obejmuje działania na wielu płaszczyznach. Wynikiem tej współpracy były także Dni Wiednia, które odbyły się w Krakowie od 3 do 5 kwietnia, oferując bogaty program kulturalny i konferencyjny dotyczącym m.in. jakości powietrza, zarządzania energią, imprez masowych i środowisk gospodarczych. 4 kwietnia 2017 r. burmistrz Wiednia Michael Häupl i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisali umowę o dalszej współpracy obu miast.

Zapraszamy na Dni Wiednia w Krakowie

Zapraszamy na Dni Wiednia w Krakowie

2017-03-15

Serdecznie zapraszamy na Dni Wiednia, które odbędą się w dniach 3-5 kwietnia w Krakowie. Pierwsze atrakcje będą jednak czekać na mieszkańców Krakowa już w ostatni weekend marca.

Parov Stelar Trio podczas Dni Wiednia w Krakowie!

Parov Stelar Trio podczas Dni Wiednia w Krakowie!

2017-03-13

3 kwietnia, tuż przed premierą nowej płyty, Parov Stelar gwiazda muzyki electro-swing zagrał w ICE Kraków. Występ formacji otworzył Dni Wiednia w Krakowie!

Znajdź komunikat