Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Kino ukraińskie podczas Dni Kijowa w Krakowie 2018

Od 5 do 7 października 2018 r. odbywają się Dni Kijowa w Krakowie. W programie kulturalnym wydarzenia znalazły się m.in. Dni Kina Ukraińskiego w Kinie Pod Baranami. Pokazy będą odbywać się o godz. 18.00 i 20.00. Wstęp wolny! Wejście na seanse - na podstawie darmowych wejściówek dostępnych w kasie Kina w dniu seansu. Zapraszamy!

Kraków Otwarty na Świat

7 października 2018 r.

godz. 18.00 - Pryputni
Ukraina, Star Media Studio, 2017 r., 96 min.
Reżyseria: Arkadiy Nepytaliuk
Zdięcia: Alexander Roshchyn
Obsada: Dmitro Homyak, Elena Uzlyuk, Nina Naboka , Julia Wroblevskaya.
Film powstał przy wsparciu Państwowej Agencji Ukrainy ds. Filmu

PryputniBabcia, córka i wnuczka. Trzy kobiety, trzy pokolenia, jedna mała rodzina. Ich losy są mocno ze sobą splecione, jak miłość i nienawiść, a życie jest skomplikowane i samotne. U każdej ze względu na osobistą, wyjątkową sytuację.
Zwykła wizyta u babci, w małej, prawie zapomnianej i opuszczonej przez mieszkańców wsi pod wymowną nazwą „Pryputni” staje się prawdziwym zrządzeniem losu. A to przecież tylko jeden dzień wypełniony dziwnymi, niemal tragikomicznymi wydarzeniami. Dzień, w którym zaczynasz uświadamiać sobie swoje własne życie.

Nagrody, festiwale:
2017 Odessa, Ukraina
Specjalna Nagroda Jury w ramach krajowego konkursu /Best Jury Awards nagrody w Odessie OIFF
2017 Varna, Bułgaria nominacja najlepszy reżyser filmu fabularnego / Best direction in Feature Film
Międzynarodowy Festiwal Czerwonego Krzyża/ International Red Cross and Health Films Festival

godz. 20.00 - Cudza modlitwa
Ukraina, 2017 r., 95 min.
Reżyseria: Akhtem Seitablaev
Obsada: Liliya Yatsenko,Adrian Zwicker, Benjamin Pribura, Shmuel Acmon-Vircer, Akhtem Seitablaev, Sebastian Anton, Sven Riman,  Evelyn Kosheleva, Bogdan Moshenskyi, Georgi Chelidze, Mychailo Chernyakov, Shevket Seydametov
Film powstał przy wsparciu Państwowej Agencji Ukrainy ds. Filmu

Cudza modlitwaFilm „Cudza modlitwa” to niesamowita, ale zupełnie prawdziwa historia młodej tatarskiej dziewczyny, która podczas okupacji faszystowskiej w Bakczysaraju uratowała życie 88 żydowskich dzieci.  Saide jest wychowawczynią w sierocińcu dla tatarskich osieroconych dzieci. Zwraca się do niej o pomoc chłopiec Isaak, który razem z innymi żydowskimi dziećmi ukrywa się przed Niemcami. Przed Saide stoi poważny dylemat moralny - czy pomóc dzieciom, narażając własne życie, czy odmówić. Pomimo śmiertelnego zagrożenia, dziewczyna zaczyna opiekować się niebezpiecznymi wychowankami.

W ramach Dni Kijowa odbędą się też pokazy specjalne filmów z almanachu „Wszystko zaczęło się w Kijowie” (Ukraina, 2018 r.)

Projekt filmowy „Wszystko zaczęło się w Kijowie” opracowany został w ramach zintegrowanego projektu „Oglądaj ukraińskie -  twórz swoją przyszłość”, w celu promocji Kijowa i Ukrainy. Jest to cykl etiud filmowych na różne tematy, w różnych gatunkach filmowych, które łączy uniwersalny temat miłości do Kijowa – miasta wyjątkowego, charyzmatycznego, muzycznego, bogatego w wydarzenia artystyczne i pamiątki kultury na skalę światową.

Anna, 2018 r., 15 min.
Reżyseria: Oles Sanin

Francuski mnich Dominik jedzie do Kijowa podając się za  fotografa francuskiego magazynu o modzie. Musi zrobić zdjęcie w najstarszym soborze Ukrainy. Dominikowi towarzyszy tajemniczy pomocnik,  który jest w rzeczywistości członkiem francuskiej  tajnej organizacji...

Maj, 2018 r., 25 min.
Reżyseria: Wiktor Pryduvalov

Dwoje zakochanych aktorów umie wyrażać swoje uczucia tylko w odosobnieniu.  Czy kochają się naprawdę? Zdjęcia się kończą, a miłość trwa...

Zwyczajny poranek, 2018 r.,  18 min.
Reżyseria: Kadim Tarasov

Młoda para mieszka we wspólnym mieszkaniu, ale każdy z nich wiedzie własne życie. Ona pisze powieść, on chodzi do pracy. Kiedy przypadkowo historie z  powieści zaczynają pojawiać się w życiu męża, małżonkowie zaczynają rozumieć, jak drodzy są dla siebie nawzajem.

Klaun, 2018 r., 6 min.
Reżyseria: Sasza Kyrienko

Każdego ranka klaun wsiada do autobusu i występuje dla pasażerów, rozdaje prezenty dzieciom i kierowcy. Wszyscy są szczęśliwi i go uwielbiają. Ale któregoś dnia klaun się nie pojawia. Policja znajduje go w domu martwego: w krześle przed lustrem, z makijażem… 

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny!

Informacja: www.kinopodbaranami.pl

Kino Pod Baranami, tel. +48 12 423 07 68

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2018-10-07
Data aktualizacji: 2018-10-07
Powrót