Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprawdź utrudnienia drogowe w mieście

Wakacje to czas zmniejszonego natężenia ruchu drogowego w mieście, a więc i dobry moment na realizację niezbędnych prac remontowych i zintensyfikowanie prowadzonych inwestycji. Prezentujemy utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu, z którymi muszą liczyć się mieszkańcy.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Prace w toku

 • Przebudowa jezdni i instalacji podziemnych przy wiadukcie kolejowym na ul. Powstańców Wielkopolskich. Roboty zakończą się w połowie września. Szczegóły tutaj.
 • Remont torowiska na ulicy Kocmyrzowskiej. W trakcie robót w rejonie skrzyżowań (m.in. z ul. Obrońców Krzyża) wprowadzone zostały dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły tutaj.
 • Utrudnienia na ul. Sołtysowskiej, na odcinku od ul. Podbipięty do ronda Centralna-Sołtysowska. Szczegóły tutaj.
 • Wymiana nawierzchni na al. Krasińskiego. Szczegóły tutaj.
 • Zamknięta północna część skrzyżowania ul. Łużyckiej i ul. Nowosądeckiej – pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost oraz pas do skrętu w prawo (wjazd na parking kościoła MB Różańcowej został zachowany). Wprowadzono jeden kierunek ruchu (od ul. Nowosądeckiej w stronę ul. Bochenka). Ten etap potrwa do 26 sierpnia. Więcej informacji tutaj.
 • Wymiana nawierzchni na ul. Orlej – na odcinku od ul. Księcia Józefa do ul. Wolskiego. Prace potrwają do końca miesiąca. Więcej informacji tutaj.
 • Zasadnicze prace na rondzie Matecznego – obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły tutaj.
 • W związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej zmieniła się organizacja ruchu na ul. Pachońskiego. Ponadto nieprzejezdna jest ulica Mackiewicza. Więcej informacji tutaj.

Od środy, 17 sierpnia

 • Rozpocznie się drugi etap rozbudowy ul. Fortecznej. Szczegóły tutaj.

Od czwartku, 18 sierpnia

 • Od czwartku, 18 sierpnia, roboty torowe i drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Bratysławskiej, Doktora Twardego, Wybickiego oraz na ul. Fieldorfa-Nila wejdą w kolejną fazę. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu drogowego. Szczegóły tutaj.

Po 22 sierpnia

Po 22 sierpnia planowane są roboty bitumiczne na ul. Kobierzyńskiej – na odcinku od ul. Rostworowskiego do ul. Zalesie. Szczegóły tutaj.

Od poniedziałku, 29 sierpnia

 • Zamknięty będzie wlot ul. Nowosądeckiej w ul. Łużycką i Podedworze. Prace przy takiej organizacji ruchu potrwają mniej więcej do połowy września. Więcej informacji tutaj.

Zadbana ulica 2022

W sierpniu Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania kontynuują wspólną akcję czyszczenia, a także usuwania ubytków w nawierzchni 50 krakowskich ulic. W najbliższym czasie ekipy drogowców pojawią się na:

 • ul. Jabłonowskich i św. Filipa – prace w nocy z 16 na 17 sierpnia
 • ul. Topolowej i al. Beliny-Prażmowskiego – prace w nocy z 17 na 18 sierpnia
 • ul. Dąbrowskiego i Wenecja – prace w nocy z 18 na 19 sierpnia.

 

Będzie bardziej komfortowo i bezpiecznie

Należy pamiętać, że w czasie inwestycji realizowanych w wymienionych lokalizacjach ruch drogowy będzie przenosił się na sąsiednie ulice, co może – szczególnie w godzinach szczytu – wydłużyć czas przemieszczania się po Krakowie.

Prosimy o wyrozumiałość, bo trwające teraz i planowane w najbliższym czasie prace sprawią, że już niedługo po Krakowie będzie można się przemieszczać bardziej komfortowo i bezpiecznie.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-15
Data aktualizacji: 2022-08-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź