Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Panelistki i Paneliści

Panelistki i Paneliści
Panelistki i Paneliści to mieszkańcy i mieszkanki Krakowa, którzy biorą czynny udział w spotkaniach panelowych. Ich zadaniem jest wypracowanie rekomendacji dla przyszłej polityki transportowej miasta.

Skład grupy Panelistek/ów wyłaniany jest w drodze dwuetapowego losowania. W pierwszym etapie rozsyłane są zaproszenia do losowo wybranych mieszkańców i mieszkanek. W drugim etapie następuje losowanie spośród osób, które odpowiedziały na zaproszenie.

Losowanie Panelistek/ów odbyło się 17 lutego. Link do transmisji z losowania jest dostępny TUTAJ.

Grupa Panelistek/ów powinna odzwierciedlać strukturę społeczno-demograficzną i przestrzenną Krakowa, tak aby prace nad rekomendacjami uwzględniały możliwie szeroką perspektywę mieszkanek/ńców o różnych poglądach i potrzebach. Panelistką/ą może zostać osoba, która ukończyła 15 lat.

Jako Panelista/ka masz wpływ na przebieg Panelu
Biorąc udział w spotkaniach panelowych, Paneliści/stki mogą uczestniczyć w dyskusjach, zadawać pytania obecnym Ekspertom i Ekspertkom, Stronom oraz UMK, a także prosić o weryfikację udzielanych przez nich informacji.

Ważną rolą Panelistki/y jest zgłaszanie rekomendacji dla polityki transportowej miasta i wyrażanie swojego poparcia dla zaproponowanych rozwiązań poprzez głosowanie. Rekomendacje, które uzyskają 80-procentowe poparcie Panelistek/ów, będą wiążące dla władz miejskich.

Panelistka/a może również zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia odnośnie przebiegu Panelu do Zespołu Monitorującego.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie Panelu. [PDF]

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-10
Data aktualizacji: 2023-04-17
Powrót