górne tło

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje!

Cracow Art Week Krakers powrócił, oferując blisko 60 różnorodnych wydarzeń. Festiwale muzyczne, teatralne i taneczne – miasto tętni życiem, oferując bogactwo inspiracji i możliwości!

„Czuj, czuj, odczuwaj”, czyli Cracow Art Week Krakers

Cracow Art Week Krakers powrócił, by do 26 kwietnia ponownie zająć przestrzenie krakowskich galerii sztuki, pracowni, a także nietypowych lokacji publicznych i prywatnych. Program główny składa się z blisko 60 wydarzeń. W sekcji „Miasto” obecne są uznane galerie i miejsca z wieloletnią tradycją. Shefter Gallery prezentuje „Nieznośną melancholię detalu albo niezadomowienie” Aleksandry Młynarczyk-Gemzy, czyli filozoficzny traktat o DOMU „napisany” za pomocą fotografii, wideo oraz aranżacji przestrzeni.

Matematyka jest nauką, muzyka sztuką − 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Od 20 do 28 kwietnia trwa 36. edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów. W tegorocznym programie poza koncertami znalazły się także kursy mistrzowskie, wykłady, pokaz filmu, prezentacja jubileuszowej wystawy, a także sesja muzykologiczna „Matematyczność w muzyce”.

Spektakl o Jerzym Urbanie w Łaźni Nowej

W Teatrze Łaźnia Nowa powstał spektakl o Jerzym Urbanie, dziennikarzu, publicyście i satyryku, który był jedną z najbardziej znienawidzonych postaci czasu PRL. Seria premierowa spektaklu odbędzie się 19, 20, 21 i 22 kwietnia – o godz. 19.00.

Teatr Figur zaprasza na spektakl „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”

Kraków bez kamienic, brukowanych ulic i widoku na Wawel? Bez smoka, Lajkonika i kawy na rynku? Tak! W spektaklu Teatru Figur „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, który odbędzie się dziś o godz. 20.00, widzowie przeniosą się na dalekie peryferie, gdzie o krakowskim smoku nikt już nie pamięta, a Lajkonik to po prostu paluszki.

Dzień św. Jerzego w forcie Jugowice

W ten weekend, 20–21 kwietnia w forcie Jugowice przy ul. Fortecznej 28 odbywa się święto oddziału Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. Podczas wydarzenia na uczestników czekają liczne warsztaty, a wstęp na wystawy i udział we wszystkich wydarzeniach kosztuje 1 zł.

„Złote runo – sztuka Gruzji” w Muzeum Narodowym w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ale też w Europie tak wszechstronną, panoramiczną i obszerną wystawę sztuki gruzińskiej. „Złote runo – sztuka Gruzji” można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie do 15 września.

Wystawa grupy panGenerator w Pałacu Sztuki

Do 29 kwietnia w Pałacu Sztuki w Krakowie można oglądać wystawę grupy panGenerator. Artyści prezentują instalację „Icons”.

Weekendowe zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych

Zarząd Infrastruktury Sportowej zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe: Kobiety w biegu – trening dla pań dziś o godz. 9.00.

Zawody w łyżwiarstwie figurowym w Krakowie! Przyjdź i podziwiaj – wstęp wolny

Ten weekend na lodowisku przy ul. Siedleckiego jest naprawdę ciekawy! W ramach międzynarodowych zawodów „Walley Spring Cup 2024" na lodowej tafli spotka się ponad 300 łyżwiarzy z całej Polski oraz klubów zagranicznych – m.in. z Anglii, Słowacji i Ukrainy. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom i podziwiania ich umiejętności – wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dziś zmagania młodych judoków w TAURON Arenie Kraków

Blisko 600 młodych judoków weźmie udział w Cracow Judo Cup 2024 – Memoriale im. Piotra Tuczyńskiego. Wydarzenie odbędzie się dziś w małej hali TAURON Areny Kraków.


Dziś nie są realizowane dodatkowe kursy linii 134 do ogrodu zoologicznego, a także nie kursuje linia LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie.