Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Małopolska

Małopolska, region w sercu Europy, którego stolicą jest Kraków, czaruje bogactwem różnorodności. Jej wkład w dziedzictwo kulturowe Polski i Europy jest nieoceniony: liczne zabytki i muzea, aż 8 obiektów znajdującym się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz piękne historyczne miasta to tylko przedsmak tego, co ma do zaoferowania.

Prawdziwą perłą na Małopolskiej Trasie UNESCO jest oczywiście historyczne centrum Krakowa z zachowanym po dziś dzień średniowiecznym układem urbanistycznym z Traktem Królewskim, Bramą Floriańską i Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Wiele szlaków tematycznych prowadzi podróżującego przez świat tradycji sięgających czasów średniowiecza. Liczne szlaki rowerowe i piesze przebiegają przez miejsca, w których splatają się dzieje Polaków, Żydów i Łemków. Szczególny pejzaż kulturowy tworzą zamki i warownie na Szlaku Orlich Gniazd. Zapach modrzewia i świerku unosi się po całym regionie zachęcając do poznania unikatowego na skalę światową Szlaku Architektury Drewnianej. Ten samochodowy szlak turystyczny prowadzi do najpiękniejszych i najwartościowszych zakątków Małopolski: zabytkowych kościołów, cerkwi, dworów oraz willi.

Rozbudowana infrastruktura drogowa pozwala turystom zmotoryzowanym na swobodne podróżowanie – Małopolska i Kraków zapraszają na odpoczynek i odkrywanie uroków regionu.

Do pobrania:

Baza kempingowa [pdf]

Mapa Małopolski [pdf]

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2012-05-18
Data aktualizacji: 2012-05-18
Powrót