Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tydzień Rewitalizacji w Krakowie – DziałaMY razem!

„DziałaMY razem!” to hasło tegorocznego Tygodnia Rewitalizacji zorganizowanego przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa. W ramach wydarzenia do 19 maja zapraszamy na spotkania dla mieszkańców, lokalnych liderów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji.

Fot. Rewitalizacja w Krakowie

Rewitalizacja to proces społeczny, odpowiadający na realne potrzeby ludzi. To nie tylko wizualne zmiany przestrzeni, ale działania dostosowane do lokalnych uwarunkowań, dzięki którym obszary rewitalizacji staną się lepszym miejscem do życia. Co istotne, rewitalizacja nie polega na robotach budowlanych oraz remontach obszarów zabytkowych, z czym często bywa utożsamiana.

Dokumentem, w którym zostaną określone potrzeby miasta w zakresie rewitalizacji jest Gminny Program Rewitalizacji (GPR). W tym celu w 2022 roku wyznaczono obszary, na których odnotowano negatywne zjawiska społeczne, gospodarcze czy środowiskowe, które zostaną objęte działaniami rewitalizacyjnymi: Kazimierz-Stradom, Grzegórzki-Wesoła oraz „stara” Nowa Huta.

Ważne jest pogłębianie wiedzy na ich temat poprzez badanie przyczyn zjawisk problemowych, miejsc ich koncentracji oraz istniejących między nimi powiązań. Tydzień Rewitalizacji został zorganizowany właśnie w tym celu – pogłębiania wiedzy i poznania potrzeb. Jego hasło przewodnie – DziałaMY razem! kładzie nacisk na wspólne spotkania i rozmowy.

Spotkania w ramach Tygodnia Rewitalizacji będą służyły wsłuchaniu się w głos interesariuszy, a tym samym pogłębieniu wiedzy na temat problemów i potencjałów obszarów, które należy objąć rewitalizacją. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz do kontaktu mailowego pod adresem: rewitalizacja@um.krakow.pl!

Informacje dotyczące spotkań są również publikowane na wydarzeniu na Facebooku.

 

Terminy spotkań:

„Stara” Nowa Huta
poniedziałek, 15 maja, Dom Utopii - Międzynarodowe Centrum Empatii, os. Szkolne 26a

Grzegórzki – Wesoła
Kazimierz – Stradom

środa, 17 maja, Muzeum Etnograficzne, pl. Wolnica 1

  • godz. 17.00–19.00 - spotkanie dla mieszkańców, NGO i lokalnych liderów

czwartek, 18 maja, Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22, ul. Zabłocie 22

  • godz. 13.00–15.30 - spotkanie dla instytucji

Uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Mieście Krakowie [pdf].

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-30
Data aktualizacji: 2023-05-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź