Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielki zlot samochodów i motocykli w Czyżynach

Politechnika Krakowska zaprasza na II Zlot Samochodów i Motocykli, który odbędzie się dzisiaj, 4 czerwca w krakowskich Czyżynach. Zlot jest częścią Festiwalu Mechanika, święta Wydziału Mechanicznego PK, organizowanego przez studentów tradycyjnie w czerwcu.

Fot. materiały prasowe

Wielki zjazd pojazdów zabytkowych, sportowych, tuningowanych i specjalnych rozpocznie się o godz. 12.00 na parkingu przed Wydziałem Mechanicznym PK przy al. Jana Pawła II 37. Przyjazd do Krakowa zgłosiło już ponad 100 wystawców niezwykłych pojazdów, w tym Warszawy M20 GT! , a spodziewanych jest drugie tyle. Na małych i dużych gości, w niedzielę w Czyżynach czekać też będą inne atrakcje: warsztaty robotyki, wirtualnej rzeczywistości, otwarte laboratoria naukowe Wydziału Mechanicznego, konkursy i warsztaty plastyczne, pokazy kół naukowych i strefa z grillem. Zaplanowano też panel dyskusyjny pt.: „Przyszłość motoryzacji” z udziałem ekspertów motoryzacji i znanych kierowców rajdowych. Wstęp na zlot dla zwiedzających otwarty bez rejestracji.

Na parkingu Wydziału Mechanicznego w Czyżynach zaprezentują się w niedzielę wystawcy z całej Polski. Wybierane będą: najstarszy, najbardziej ozdobiony i najgłośniejszy pojazd, najciekawszy samochód zabytkowy, najciekawszy motocykl i najciekawszy „maluch”.  Gratką dla fanów motoryzacji będzie na pewno pokaz prototypu Warszawy M20 GT. To niezwykłe auto wpisuje się w nowe trendy stylistyczne, ale silnie nawiązuje do pojazdu Warszawa M20, zbudowanego w latach 50. ubiegłego wieku, pierwszego produkowanego seryjnie samochodu w Polsce. Nowa Warszawa M20 GT przyciąga eleganckim i nowoczesnym designem, w którego projektowaniu uczestniczyli inżynierowie wzornictwa przemysłowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Imponuje też osiągami – z silnikiem V8 o mocy ponad 400 KM z pojemnością 5 litrów (została zbudowana na bazie Forda Mustanga).

Rejestracja wystawców, którzy w niedzielę, 4 czerwca chcą zaprezentować swoje pojazdy podczas II Zlotu Samochodów i Motocykli na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej wciąż trwa. Można jej dokonać elektronicznie przez formularz dostępny na FB wydarzenia lub osobiście w dniu wydarzenia w godz. 10.00-12.00.

pokaż metkę
Autor: Malgorzata Stuch
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-31
Data aktualizacji: 2023-06-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź