Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piknik chorwacki nad zalewem Bagry

W sobotę, 25 maja, na terenie Małej Chorwacji na krakowskich Bagrach odbył się piknik chorwacki. W programie były m.in. rozmowy o Chorwacji, występy muzyczne, zabawy i animacje dla dzieci, degustacje kulinarne, zawody żeglarskie i odsłonięcie ośmiu gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Uroczyste otwarcie pikniku rozpoczęło się o godz. 10.30 pochodem mieszkańców i zaproszonych gości Promenadą Chorwacką od wejścia do Małej Chorwacji przy ul. Koziej od strony ul. Bagrowej, który poprowadziła orkiestra z Wilamowic.

Na terenie Małej Chorwacji znajduje się jedyna na świecie Aleja Gwiazd Chorwackich, w której znajdują się gwiazdy z nazwiskami słynnych Chorwatów lub Polaków mających korzenie chorwackie, którzy mają swój niezaprzeczalny wkład w budowaniu polsko-chorwackich relacji, wspierali działania Polaków w dążeniu do niepodległości i mieli wpływ na rozwój różnych dziedzin życia na terenie Polski w okresach jej zaborów, jak i w czasach odzyskania przez nią niepodległości. O godz. 12.00 odbyło się uroczyste odsłonięcie ośmiu nowych gwiazd.

Uczestnicy pikniku o godz. 17.00 mieli także okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą był tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Chorwacji, w 4* hotelu w miejscowości Tisno na wyspie Murter.

O godz. 19.00 wystąpił chorwacki piosenkarz David Danijel.

W trakcie pikniku można było wysłuchać chorwackiej muzyki, degustować chorwackie potrawy, uczestniczyć w konkursach, animacjach, pokazach, zakupić nieruchomość w Chorwacji, posadzić lawendę, porozmawiać z dalmatyńczykami, pływać na żaglówkach i spotkać wiele innych atrakcji na wodzie i na lądzie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


plakat piknik

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-22
Data aktualizacji: 2024-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź