Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ferie zimowe z Centrum Kultury Podgórza

Ze śniegiem, czy bez – zima w mieście nie musi być nudna! Ferie w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13 są pełne atrakcji bez względu na pogodę.

Fot. Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe

CKP przygotowało dla uczniów szkół podstawowych z klas I-VI pakiet różnorodnych, stacjonarnych zajęć i warsztatów – pod hasłem „Feryjne zajęcia edukacyjne” oraz doborowy zestaw wycieczek w ramach „Zimowego klubu juniora”. Zapisy na feryjne aktywności ruszyły 15 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona.

W zależności od możliwości czasowych, potrzeb oraz zainteresowań dziecka można zapisać je na jeden wybrany lub kilka dni zajęciowych/wycieczkowych, albo na cały pakiet aktywności. Ponadto, programy każdego z cykli w pierwszym i drugim tygodniu zimowej przerwy będą inne, aby uczestnicy, którzy zechcą spędzić z CKP cały okres ferii, każdego dnia mogli uczyć się i bawić w nowy, ciekawy sposób.

Od pokazu chemicznego po warsztaty przyrodnicze

„Feryjne zajęcia edukacyjne” to doskonała oferta dla dzieci lubiących spędzać wolny czas twórczo i aktywnie – rozwijając pasje i talenty, odkrywając świat i zdobywając nowe umiejętności. W programie cyklu znalazły się m.in.: pokaz chemiczny, warsztaty podróżniczo-taneczne (w tym te, nawiązujące do kultury indyjskiej), warsztaty szycia oraz spotkanie z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmüller, zatytułowane „Krakowskie legendy”. Będzie też okazja, by lepiej poznać świat zwierząt. W ramach warsztatów przyrodniczych pod hasłem „Sekretne życie ślimaków” uczestnicy nie tylko odkryją ciekawostki dotyczące tych powolnych z natury stworzeń, ale również wykonają własnoręcznie – wykorzystując sklejkę oraz filc – wyjątkowe ślimaki-broszki. Podczas kolejnych warsztatów, poświęconych krokodylom i aligatorom, przekonają się natomiast, czy każdy krokodyl jest zielony i czy to prawda, że aligatory potrafią biegać.

Aktywności w ramach „Feryjnych zajęć edukacyjnych” są organizowane od 12 do 21 lutego, w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00-14.00. Opłata za udział w jednodniowym bloku zajęciowym wynosi 50 zł. Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem „N” przysługuje 50-procentowa zniżka.

Kino, kręgle i park rozrywki

Druga z feryjnych propozycji CKP, czyli „Zimowy klub juniora”, będzie nie lada gratką dla dzieci, które lubią ruch, przygodę i rywalizację. W planie jest m.in.: wyjście do kina, zabawa w dziecięcym parku rozrywki GOkidz! oraz pełna emocji gra w kręgle na profesjonalnym torze. W aktywnościach organizowanych w ramach tego zimowego cyklu można brać udział od 13 do 22 lutego, we wtorki i czwartki, w godz. 10.00-14.00. Opłata za jeden dzień wynosi 50 zł. Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem „N” przysługuje 50-procentowa zniżka.

Informacje i zapisy

Liczba miejsc na zimowe cykle jest ograniczona – w ramach każdego z nich przewidziano dwie grupy zajęciowe/wycieczkowe, po maksymalnie 15 osób. Zapisywać można się telefonicznie (pod numerem 12 656 36 70 wew. 30 i 35) lub osobiście – w Punkcie Informacyjnym CKP (ul. Sokolska 13). W przypadku zgłoszeń telefonicznych, przed rozpoczęciem zajęć rodzic/opiekun dziecka będzie zobowiązany do wypełnienia i dostarczenia oryginałów wymaganych oświadczeń.

Szczegółowe informacje na temat programów, zapisów oraz płatności można uzyskać w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, tel. 12 656 36 70 wew. 30), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–20.00.

Zimowa oferta filii CKP

Zachęcamy również do zapoznania się z zimową ofertą zajęć przygotowaną przez filie Centrum Kultury Podgórza. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową ckpodgorza.pl i z górnego menu wybrać segment „Oferta”, a następnie kategorię „Zajęcia” – zaznaczając przy tym filtr „zajęcia w ferie”. Wśród filtrów wyszukiwania dostępny jest również ten z lokalizacjami – korzystając z niego można wyszukać zimowe propozycje przygotowane przez konkretną placówkę lub przez wszystkie jednostki CKP łącznie.

Szczegółowy program na stronie internetowej ckpodgorza.pl.


pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-16
Data aktualizacji: 2024-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź