Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jest pozwolenie na budowę żłobka przy ul. Wróblowickiej

ZIM uzyskał pozwolenie na budowę dla budynku żłobka samorządowego przy ul. Wróblowickiej. Do nowej placówki będzie mogło uczęszczać 80 dzieci.

Fot. pexels.com

W ciągu kilku lat żłobek samorządowy zyska dzielnica X Swoszowice. Niedawno ZIM uzyskał pozwolenie na budowę dla nowej placówki dla maluchów, która ma powstać w sąsiedztwie Klubu Sportowego Wróblowianka. Będzie to budynek niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny i pokryty dachem wielospadowym o powierzchni użytkowej ok. 680 m2. W 4 salach wygospodarowane będzie miejsce dla 80 dzieci. Nie zabraknie zaplecza kuchennego i pomieszczeń administracyjnych. Nowa placówka wyposażona będzie w panele fotowoltaiczne i pompę ciepła, a także wszelkie inne instalacje umożliwiające funkcjonowanie budynku. Powstaną dojazd i dojścia do ul. Wróblowickiej, przebudowana będzie część oświetlenia terenu należącego do KS Wróblowianka. W ramach zadania przewiduje się budowę szczelnych zbiorników na deszczówkę, gdzie gromadzona będzie woda wykorzystywana do podlewania terenu klubu, a także ogródka dla dzieci.

W kolejnym etapie ogłoszony będzie przetarg na roboty budowlane, a sama realizacja inwestycji miałaby się zakończyć w 2026 roku.

Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022–2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Warto wiedzieć, że w tym rejonie planowana jest też budowa tężni solankowej, przy której powstanie plac zabaw dla dzieci. Będą mogły z niego korzystać także maluchy uczęszczające do żłobka.

pokaż metkę
Osoba publikująca: BARBARA BALMAS
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-10
Data aktualizacji: 2024-07-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź