Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sobótka Bronowicka – piknik z okazji otwarcia parku Tetmajera

Wczoraj, 22 czerwca, o godz. 12.00 rozpoczął się piknik z okazji otwarcia parku Tetmajera. Sobótka Bronowicka była wydarzeniem inspirowanym dawną obrzędowością słowiańską.

Fot. materiały prasowe

Spotkaliśmy się w otoczeniu pięknej przyrody, aby śpiewać, tańczyć i wspólnym świętowaniem na świeżym powietrzu powitać lato. Była to okazja, by zainaugurować organizację wydarzeń kulturalnych w nowo powstałym parku rzecznym im. Włodzimierza Tetmajera.

W programie:

  • godz. 12.00 – oprowadzanie po Rydlówce dla dorosłych i rodzin z dziećmi (25 osób) – obowiązują zapisy: telefonicznie 12 426 50 60 lub mailowo: info@muzeumkrakowa.pl
  • godz. 13.30 – barwny korowód rusza z Rydlówki do parku Tetmajera
  • godz. 14.15 – rozpoczęcie części oficjalnej
  • godz. 14.30 – wspólne świętowanie Sobótki – warsztaty z wyplatania wianków, robienia kwiatów z bibuły oraz nawlekania korali oraz wiele innych atrakcji oraz niespodzianek dla wszystkich uczestników.

Podczas pikniku przewidziana była loteria z poczęstunkiem niespodzianką od: cukierni Ciacho, GoodLood, piekarni Bardzo Dobry Chleb oraz pizzerii Vicenti. Od godziny 16.00 kolejne atrakcje, w tym wspólny taniec w kręgu, czytanie baśni o kwiecie paproci oraz przedstawienie zwyczajów sobótkowych przez teatr Złoty Róg.

Ważne: Parking od piątku, 21 czerwca od godzin wieczornych będzie zamknięty dla samochodów do zakończenia wydarzenia 22 czerwca. Z uwagi na bardzo ograniczone miejsca parkingowe w okolicy zachęcamy do spaceru, przejażdżki rowerem oraz korzystania z komunikacji miejskiej.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-14
Data aktualizacji: 2024-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź