Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa trasa rekreacyjno-biegowa: parkrun Młynówka Królewska

30 września została otwarta nowa trasa biegowo-rekreacyjna parkrun Młynówka Królewska. Wydarzenie odbyło się przy zbiegu ulic Filtrowej i Zygmunta Starego.

Parkrun Młynówka Królewska
Fot. materiały prasow parkrun

Parkrun Młynówka Królewska to bieg, trucht lub marsz na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Trasa prowadzi przez część najdłuższego w Polsce parku i przebiega bezpośrednio przy starym korycie Młynówki Królewskiej, stworzonej za panowania Kazimierza Wielkiego. Parkrun organizowany jest w każdą sobotę, o godz. 9.00 rano przez cały rok. Nie ma limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać trasę w dowolnym tempie.

Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie. Lokalizacja trasy to park Młynówka Królewska – start u zbiegu ul. Zygmunta Starego i Filtrowej.

Długość trasy to 5 km, a jej nawierzchnia to w całości ścieżki leśne. Więcej informacji oraz na stronie: www.parkrun.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-22
Data aktualizacji: 2023-11-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź