Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozbiórka na Wesołej jednak legalna

Wojewoda małopolski utrzymał decyzję prezydenta Krakowa dotyczącą rozbiórki budynku przy ul. Kopernika 19e w mocy. Decyzja jest ostateczna.

Fot. Jan Graczyński

5 września wojewoda małopolski po ponownym przeprowadzeniu postępowania odwoławczego, bez zaskoczenia dla zainteresowanych stron, postanowił utrzymać zaskarżoną decyzję o rozbiórce w mocy.

O powtórnym przeprowadzeniu postępowania zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny, który 31 stycznia uchylił decyzję prezydenta Krakowa zezwalającą na rozbiórkę, zauważając, że nie wszystkie osoby, które mogły chcieć wziąć udział w postępowaniu, były o nim poinformowane.

Sąd uchylił zatem decyzję wojewody z powodów formalno–prawnych. Nie podważył samej decyzji, która zarzuty podnoszone przez odwołujących się od niej określiła jako niezasadne w 12 przypadkach. Jeden z 13 zarzutów został uznany za zasadny, ale zdaniem wojewody nie stanowi samodzielnej podstawy do uchylenia decyzji organu pierwszej instancji, czyli prezydenta Krakowa.

Tu warto przypomnieć, że prace rozbiórkowe na Wesołej zostały wstrzymane postanowieniem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa złożyła zażalenie na to postanowienie, jednakże Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie nie znalazł jeszcze czasu, aby na nie zareagować. Szybszym okazało się ponowne przeprowadzenie procedury przez wojewodę małopolskiego, który nie znalazł jakichkolwiek podstaw, aby uchylić decyzję rozbiórkową.

W tym momencie prace rozpoczęte na zlecenie ARMK będą kontynuowane. Dla przypomnienia: prace te polegają na uporządkowaniu terenu, na którym stały stare, poszpitalne warsztaty o wątpliwej kondycji i zakłócające ład architektoniczny tego miejsca.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-22
Data aktualizacji: 2023-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź