Trenuj do Krakow Business Run

We wrześniu odbędzie się Krakow Business Run – impreza biegowa, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział i dla tych, którzy potrzebują motywacji i wsparcia w bieganiu, zorganizowana została sesja miejskich treningów.

Trenuj do Krakow Business Run
Fot. KBR

Kraków polską stolicą biegaczy? Czemu nie? Statystyki krakowskich biegów dowodzą, że pod Wawelem jest coraz więcej osób, dla których sport to nie tylko mistrzostwa oglądane w telewizji, ale kilometry tras przebiegnięte na własnych nogach. Jak dużo krakowian doceniło już zalety biegania można przekonać się też obserwując setki biegaczy w różnym wieku, przemierzających codziennie krakowskie Błonia, Bulwary Wiślane, czy osiedlowe uliczki w każdej części miasta. Nic dziwnego, że bieganie jest popularne – przecież bieg to zdrowie... a lato to idealny czas aby samemu się o tym przekonać! Dlatego od 25 czerwca organizatorzy Krakow Business Run wspólnie ze Sklepem Biegacza, Manufakturą Zdrowia, klubem Fitness Młyn i utytułowanymi polskimi biegaczami zapraszają do udziału w sesji miejskich treningów w różnych częściach Krakowa. Obejmują one program dla osób, które już rozpoczęły trening, jak i dla tych, którzy np. poszukują motywacji, porady specjalistów.

Nawet początkujący biegacze, jeżeli rozpoczną teraz trening, mogą zdążyć przygotować się do udziału we wrześniowym Krakow Business Run. Wtorkowe i sobotnie sesje treningowe na Błoniach przygotowane zostały tak, by każdy bez względu na stopień zaawansowania mógł znaleźć dla siebie odpowiedni program. Wszyscy ci, którzy wybiorą indywidualne treningi, będą mogli skorzystać z pomocniczej aplikacji, na profilu Facebook Krakow Business Run.

Wrześniowy Krakow Business Run to sztafeta 5-osobowych zespołów, której trasa biegnie wokół krakowskich Plant – każdy zawodnik ma za zadanie przebiec jedno 4 kilometrowe okrążenie. W biegu mogą wystartować zarówno profesjonalni biegacze, jak i początkujący, którzy dopiero rozpoczną trening. Mile widziane są także osoby, które pobiegną ze względu na dobrą zabawę i chęć przyłączenia się do wielkiej akcji charytatywnej”.

 

Do biegu można zapisywać się na stronie www.krakowbusinessrun.pl, a cały dochód z wpłat wpisowych zostanie przekazany na zakup protezy nogi dla Justyny Topy, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.


Plan miejskich treningów przygotowany przez organizatorów Krakow Business Run


Pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta