Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Disney. Król Lew – pokaz z dostępnością

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentuje 26 maja 2024 roku w TAURON Arena Kraków film Walt Disney Animation Studio „Król lew" (1994) z muzyką na żywo. Dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier film zostanie pokazany z audiodeskrypcją, tłumaczeniem filmu na PJM oraz pętlą indukcyjną. Przestrzeń wydarzenia jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.

Pokaz filmowy z nagrodzoną Oscarem ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera, którą wykona na żywo Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz połączone chóry Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi. Artystów poprowadzi ceniony dyrygent Erik Ochsner.

Oryginalna wersja „Króla lwa” z 1994 roku zawiera niezapomnianą muzykę skomponowaną przez wielokrotnie nagradzany zespół. Autorami piosenek są Elton John i Tim Rice – obaj uhonorowani zarówno Oscarem, jak i Grammy. Partyturę stworzył zdobywca Oscara i Grammy Hans Zimmer, a aranżacje afrykańskich partii wokalnych są dziełem nagrodzonego Grammy południowoafrykańskiego producenta i kompozytora Lebo M.

Fabuła „Króla lwa” przenosi nas na afrykańską sawannę, gdzie rodzi się przyszły król. Simba idealizuje swojego ojca, Mufasę, i bierze sobie do serca swoje przeznaczenie. Nie wszyscy jednak akceptują nowego następcę tronu. Skaza, brat Mufasy, posuwa się do zdrady, by doprowadzić do wygnania Simby. Ten zaś z pomocą nowo poznanych przyjaciół będzie musiał dorosnąć i odzyskać to, co do niego należy.

Dostępność dla osób niewidomych, słabowidzących
Film wyświetlimy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących. Audiodeskrypcję podczas pokazu będzie można odsłuchać przez aplikację AudioMovie. Aby to zrobić, pobierz darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu Play lub App Store oraz weź ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu otrzymasz od nas kod QR, po zeskanowaniu go audiodeskrypcja będzie dostępna w aplikacji. Ilość biletów na miejsca z audiodeskrypcją jest ograniczona. Bilety te są niedostępne w ogólnej sprzedaży. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością wzroku i chcesz kupić taki bilet, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu.
 

Dostępność dla osób Głuchych, słabosłyszących
Podczas pokazu zapewniamy również tłumaczenie na polski język migowy (PJM) oraz pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących, zainstalowaną w wyznaczonym sektorze. Ilość biletów na miejsca z dobrą widocznością tłumacza i pętlą są ograniczone. Bilety te są niedostępne w ogólnej sprzedaży. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością słuchu i chcesz kupić taki bilet, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu. Osoby g/Głuche mogą  skorzystać z Tłumacza Migam.


Dzięki współpracy z Migam.PL w Krakowskim Biurze Festiwalowym korzystamy z Tłumacza Migam, czyli usługi natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego. Z tłumaczem możesz połączyć się przez: przeglądarkę internetową, aplikację mobilną lub link: https://tlumacz.migam.org/kbf-krakow. Potrzebujesz jedynie dowolnego urządzenia z dostępem do internetu oraz kamerą. Tłumacz dostępny jest w godzinach: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00, w sobotę w godzinach: 8.00-16.00.

Dostępność dla osób z niepełnoprawnością ruchu
Bilet dla osób z niepełnosprawnością ruchu (korzystających z wózków /poruszających się na wózkach) zapewnia odpowiednio dostosowane, komfortowe miejsce na wydarzeniu. Miejsca te mają większą przestrzeń oraz dodatkowe dostosowania dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Znajdują się one na poziomie A i są umieszczone symetrycznie względem długiej osi północ-południe. Zamontowane są tu także  krzesełka dla osób asystujących.
 

Bilety te są wyłączone z ogólnej sprzedaży ze względu na ich ograniczoną liczbę – jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchu, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu.

Jeśli będą Państwo potrzebowali asystenta prosimy o zgłoszenie poprzez mail na adres: barbara.zajac@kbf.krakow.pl lub telefonicznie (tel. 604 483402) to numer Barbary Zając, koordynatorki dostępności w KBF. Razem z asystentem będzie można przejść z najbliższego przystanku autobusowego lub tramwajowego. Asystent będzie też obecny podczas pokazu w Tauron Arena Kraków.

KONTAKT

SMS/mail/aplikacji MS Teams (w tym przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt)

Barbara Zając
Koordynatorka ds. dostępności
M/SMS: +48 604 483 402
mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2024-05-08
Data aktualizacji: 2024-05-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź