Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Technologie asystujące w życiu osób z niepełnosprawnościami — nadzieje, obawy, perspektywy

Ośrodek Wsparcia i Testów Kraków-Gorlice wraz z Wydziałem Humanistycznym AGH zapraszają na konferencję „Technologie asystujące w życiu osób z niepełnosprawnościami — nadzieje, obawy, perspektywy”. Odbędzie się ona we wtorek 02.04.2024 na Wydziale Humanistycznym AGH (ul. Czarnowiejska 36) w godz. 9.30 - 16.00.

W programie m.in.:

  • prezentacja i testowanie urządzeń i aplikacji wspierających w różnych aspektach życia,
  • referaty specjalistów z wielu obszarów tematycznych - ujęcie technologii asystujących w aspekcie psychologicznym, społecznym i technologicznym,
  • pierwsza rocznica funkcjonowania Ośrodka Wsparcia i Testów Kraków - Gorlice.

Konferencja stanowi okazję do spotkania twórców i użytkowników technologii asystujących. Pozwoli na bezpośrednią wymianę informacji oraz opinii na temat istniejących rozwiązań. Taka współpraca może prowadzić do tworzenia innowacyjnych technologii i produktów, które będą lepiej dopasowane do oczekiwań osób ze specjalnymi potrzebami. Dzięki takim wydarzeniom możemy zwiększać w społeczeństwie świadomość na temat problemów i wyzwań związanych z niepełnosprawnościami.

Konferencja została objęta patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz firmy Codete. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy uczestników o rejestrację:

Podczas konferencji firmy będą miały okazję zaprezentować oferowane technologie asystujące na swoich stanowiskach. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą bezpłatnie wypożyczyć urządzenia i oprogramowanie w biurze OWiT przy ul. Podchorążych 3 w Krakowie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2024-03-25
Data aktualizacji: 2024-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź