Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zdjęcie przedstawia kawiarnie kaffka

Społeczna Kaffka – kawa i integracja

2023-02-07

W Krakowie jest wiele miejsc z dobrą kawą, ale jedno jest szczególne, bo zarówno o smak parzonej kawy i innych specjałów, jak też o atmosferę dba tam wyjątkowy zespół pracowników. To nowo otwarta, działająca przy wsparciu miasta „Społeczna Kaffka” przy ul. Na Kozłówce 25. Kawiarnię, w której pracują młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzi przedsiębiorstwo społeczne Społeczna 21 i wspiera Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z zespołem Downa „Tęcza”.

ulotka promująca konkurs Kraków bez barier z logo konkursu i data 2022

Nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu KRAKÓW BEZ BARIER

2023-02-03

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór do kolejnej XVI już edycji konkursu „Kraków bez barier”. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lutego do 31 marca 2023r.

Logo muzeum krakowa

Luty w Muzeum Krakowa - Kraków naprawdę dla wszystkich!

2023-02-02

Muzeum Krakowa serdecznie zaprasza Osoby z Niepełnosprawnościami na lutowe spotkania w ramach cyklu "Kraków naprawdę dla wszystkich"!

Zaproszenie na walki parabokserskie 11 luty 2023 godzina 14:00 centrum rekreacyjne solne miasto ul. kościuszki 15 wieliczka

Walki parabokserskie w Wieliczce

2023-02-02

W dniu 11 lutego 2023 roku zawodnicy Dragon Kraków Paraboxing wezmą udział w walkach parabokserskich podczas ligi Battle of Warriors w Wieliczce.

Zdjęcie przedstawia dzieci będące w muzeum

„Zima w mieście” – krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

2023-02-02

Już po raz kolejny Miasto Kraków organizuje zimowy wypoczynek pn. „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Półkolonie zimowe odbywają się w dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2023 roku.

Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się w klubie rodzica oraz napis zapraszamy adres osiedle wandy 23 kraków

Klub Rodzica z dzieckiem do lat 3 o specjalnych potrzebach rozwojowych HULA HOP

2023-01-30

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” serdecznie zapraszamy rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością do lat 3 zamieszkujące na terenie GMK, do skorzystania z oferty Klubu Rodzica HULA HOP.

Grafika przedstawia dłonie w barwach flagi ukrainy

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy, dzięki środkom z PFRON w ramach Modułu II programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością” w 2023r.

2023-01-26

Gmina Miejska Kraków w bieżącym roku otrzymała środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu II Programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością” w wysokości 2 496 600 zł.  

Grafika SAM projekt pfron

Nowe możliwości dla Osób z Niepełnosprawnościami z Małopolski

2023-01-25

„Samodzielność – Aktywność - Mobilność” to dostępne mieszkanie i mieszkanie dla absolwentów. W Małopolsce realizowane są programy PFRON, które dają nowe możliwości Osobom z Niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia Lajkonika na tle wisły i zamku królewskiego an wawelu

Przegląd „O Buławę Lajkonika” 2023

2023-01-22

Do 3 marca można przesyłać zgłoszenia do Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Zdjęcie przedstawia dzieci podczas ferii zimowych

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

2023-01-17

Już po raz czwarty w Krakowie realizowana jest akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”. W ramach tej inicjatywy odbywają się finansowane przez miasto półkolonie zimowe. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami. 

Znajdź