Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Logotyp fundacji pełna życia wraz z hasłem WSPORNIK

Wspornik – Punkt Wsparcia Opiekunów

2022-01-13

Gmina Miejska Kraków wraz z Fundacją Pełna Życia od 2020 roku realizuje  projekt pn. „Wspornik - Punkt Wsparcia Opiekunów” w ramach Poddziałania 9.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na zdjęciu znajdują się bawiące się dzieci z niepełnosprawnosciami na sali gimnastycznej

„Zima w mieście” – krakowskie półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

2022-01-13

Już po raz kolejny Miasto Kraków organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Półkolonie zimowe będą odbywały się w dniach 17-30 stycznia 2022 r.

Zdjęcie przedstawia osobę na wózku inwalidzkim z drugą osobą pchającą ten wózek na plaży i tle zachodzącego słońca

Gmina Miejska Kraków otrzyma środki na realizację programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

2022-01-11

Zadanie realizowane jest od 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. W ramach Programu gmina otrzymała 100% wnioskowanej kwoty na realizację zadania.

Zdjęcie przedstawia statuetkę konkursu kraków bez barier w kategorii budownictwo dostępne

Konkurs Kraków bez barier 2021

2021-12-31

Ponownie rusza nabór zgłoszeń w kolejnej XV już edycji Konkursu "Kraków bez barier". Celem konkursu jest promowanie osób, instytucji i firm, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia budynek centrum sportu niepełnosprawnych hala cracovia oraz samochód dostawczy z pakietami świątecznej akcji dla osób niepełnosprawnych

Świąteczne posiłki dla osób z niepełnosprawnościami

2021-12-23

1200 pakietów świątecznych posiłków oraz 800 paczek z żywnością trafiło do osób z niepełnosprawnościami. To kolejna edycja świątecznej akcji Miasta pozwalającej objąć dodatkowym wsparciem osoby, którym sytuacja finansowa, zdrowotna lub osobista utrudnia zaopatrzenie w świąteczne posiłki.

Grafika przedstawia logo Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych

Dodatkowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami ze środków PFRON

2021-12-09

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa informuje, że w dniach od 8 grudnia do 10 grudnia 2021 roku zostanie przekazane 340 paczek żywnościowych dla osób z niepełnosprawnościami jako dodatkowe wsparcie finansowane ze środków PFRON w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Zdjęcie przedstawia grupę osób na wózkach inwalidzkich.

Warsztaty taneczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

2021-12-13

Fundacja Brak Barier zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózku. Warsztaty prowadzi profesjonalna trenerka tańca nowoczesnego.

Grafika informacyjna dotycząca dnia dostępnego orgaznizowanego przez międzynarodowy centrum kultury

Dzień Dostępny – wystawa pt. „Ukraina. Wzajemne spojrzenia”

2021-12-08

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dostępny, który odbędzie się 19 grudnia (niedziela). W programie warsztaty i oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo dla osób niewidomych i słabowidzących oraz oprowadzanie w Polskim Języku Migowym na wystawie pod tytułem „Ukraina. Wzajemne spojrzenia”.

Zdjęcie przedstawia starszą osobę na wózku inwalidzkim siedzącą obok asystenta osoby starszej, która trzyma w dłoniach książkę.

Asystent seniorów i osób z niepełnosprawnościami

2021-12-08

Urząd Miasta Krakowa zachęca do skorzystania z oferty Fundacji Internationaler Bund Polska pod nazwą „Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+”. Usługi asystenckie realizowane w ramach projektu będą bezpłatne dla uczestników.

Wsparcie dla opiekunów osob niesamodzielnych

2021-12-07

W ciągu kilku miesięcy ponad 200 osób zgłosiło się po pomoc do Miejskiego Centrum Opieki w ramach trwającego projektu związanego ze wsparciem dla opiekunów osób niesamodzielnych, finansowanego ze środków Funduszy Europejskich.

Znajdź