Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

zdjęcie przedstawia świętego Mikołaja

Spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem

2023-12-04

1 grudnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, odbyło się spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem.

trzeci festiwal karate do

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami na sportowo

2023-12-04

2 grudnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, odbyły się zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami, spotkania z ze znanymi sportowcami i lubianym przez dzieci Mini Majkiem oraz Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym.

Grafika przedstawia symbol osoby niepełnosprawnej wśród symboli osób dorosłych i dzieci na tle zachodzącego słońca.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

2023-12-01

Jak co roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dzień ten jest okazją do zwiększenia świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia tańcząca parę

Zajęcia taneczne dla osób poruszających się na wózkach

2023-11-27

W imieniu Fundacji Cor et Animus serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach tanecznych dla osób poruszających się na wózkach. Celem zajęć będzie przygotowanie formacji tanecznej i umożliwienie osobom z niepełnosprawnością ruchową zaprezentowania się podczas pokazów tanecznych.

Logo Muzeum Krakowa

KRAKÓW NAPRAWDĘ DLA WSZYSTKICH! PROGRAM WYDARZEŃ – GRUDZIEŃ 2023

2023-11-23

Muzeum Krakowa zaprasza na edukacyjny cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”. To otwarte, dostępne zajęcia: miejskie spacery, muzealne oprowadzania i warsztaty. Podczas spotkań mogą Państwo skorzystać z asysty, a także licznych udogodnień, a wśród nich z pomocy dotykowych, audiodeskrypcji, tłumaczeń na Polski Język Migowy PJM oraz pętli indukcyjnej.

grafika przedstawia plakat fundacji szkoła bez barier

Centrum Wsparcia Rodziny - Damy Radę!

2023-11-14

W styczniu 2023 roku przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa, Fundacja Szkoła bez Barier powołała Centrum Wsparcia Rodziny - Damy Radę! - zadania centrum realizowane są w siedzibie ZSS nr 11 w Krakowie przy ul. Dobczyckiej.

grafika przedstawia kartę n na niebieskim tle

Wydawanie/przedłużanie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem dla orzeczeń bez stopnia niepełnosprawności osób powyżej 16 roku życia

2023-09-26

W związku w wejściem w życie ustawy z dnia 9 marca 20023 r. o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw, Wydział polityki Społecznej przekazuje informacje dotyczące wydawania lub przedłużania Kart „N” na podstawie orzeczenia bez stopnia niepełnosprawności osób powyżej 16 roku życia.

na zdjęcie przedstawione są karty n

Przedłużenie ważności Kart „N”

2023-09-14

W związku ze zniesieniem na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem zostanie po wcześniejszym złożeniu wniosku przedłużona lub wydana na mocy przepisów ustawy z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw.

grafika opieka wytchnieniowa z mężczyzną na wózku inwalidzkim i stojącym za nim opiekunem (kobietą)

Program "Opieka wytchnieniowa"- edycja 2023

2023-03-13

Gmina Miejska Kraków zawarła umowę z Wojewodą Małopolskim na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2023.

Grafika promująca program opieka wytchnieniowa projektu wspornik

Wolne miejsca do udziału w projektach opieki wytchnieniowej – zapraszamy!

2023-02-15

Gmina Miejska Kraków wraz z Fundacją Pełna Życia realizują dwa projekty opieki wytchnieniowej skierowane do rodzin i opiekunów faktycznych mieszkających w Krakowie i opiekujących się długoterminowo osobą niesamodzielną.

Znajdź