Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

21. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach – zapisy rozpoczęte

Od samego początku na trasę Cracovia Maraton wyruszają także zawodnicy z niepełnosprawnościami rywalizujący na wózkach. Do Krakowa przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców ścigających się w kategoriach hand bike, rim push i active wheelchair. W poniedziałek, 19 lutego, ruszyły zapisy do udziału w 21. odsłonie tych zmagań, która odbędzie się 14 kwietnia.

krakowia maraton dla zawodników z niepełnosprawnościami
Fot. materiały prasowe

Zgłoszenia i opłata startowa

Zgłoszenia internetowe do 21. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach przyjmowane będą do 3 kwietnia lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli pozostaną wolne miejsca, zapisy prowadzone będą również w Biurze Zawodów w dniach 12-13 kwietnia 2024 r. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji są zwolnieni z opłaty startowej. Weryfikacja prowadzona będzie w Biurze Zawodów – na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – rodzaju 05-R (upośledzenie narządu ruchu).

Warunki uczestnictwa

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 14 kwietnia ukończą 18 lat i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – rodzaju 05-R. Limit startujących zawodników wynosi 100 osób. Organizator nie prowadzi zapisów na listę rezerwową. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z regulaminem imprezy.


W 2023 r. w rywalizacji wózkarzy już po raz dziewiąty triumfował trzykrotny złoty medalista paraolimpijski (dwa złote medale w Londynie, jeden w Rio de Janeiro – tam też srebro), były znakomity żużlowiec Rafał Wilk.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2024-02-21
Data aktualizacji: 2024-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź