Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Transport do lokali wyborczych w wyborach do Rad Dzielnic w dniu 10 grudnia 2023 roku dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych, mających trudności w poruszaniu się

Zapisy na realizację usługi przewozu do lokali wyborczych w wyborach do Rad Dzielnic, które odbędą się w dniu 10 grudnia 2023 roku dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych, mających trudności w poruszaniu się przyjmowane są przez pracowników Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Referatu ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami w dniach:

od 4 do 9 grudnia 2023 r. w godzinach 8.00-15.00,

10 grudnia 2023 r. (w dniu wyborów) w godzinach 7.00-21.00,

pod numerami telefonów 12 616 5075 oraz 12 616 5278.

Prosimy o zgłaszanie potrzeby dowozu z wyprzedzeniem. Zamawiając przewóz na bieżąco należy liczyć się z sytuacją, że o preferowanej godzinie nie będzie wolnych samochodów i realizacja dowozu będzie możliwa w innych godzinach.

Prosimy również o zgłaszanie potrzeby dowozu do obwodowych komisji wyborczych w dniu wyborów najpóźniej do godziny 20.00 tak, aby dowóz mógł zostać zrealizowany przed zamknięciem lokali wyborczych.

Podczas przyjmowania zamówienia na przewóz będą Państwo poproszeni o podanie następujących informacji:

  • preferowanej godziny przewozu;
  • imienia i nazwiska osoby przewożonej oraz adresu, z którego będzie jechać;
  • adresu obwodowej komisji wyborczej, do której osoba się udaje;
  • numeru telefonu do kontaktu (do osoby korzystającej z dowozu lub jej opiekuna);
  • o obecności osób towarzyszących/opiekunów osoby korzystającej z przewozu;
  • o zakresie niepełnosprawności i/lub samodzielnego poruszania się osoby korzystającej z przewozu, potrzeby zapewnienia pomocy przy przemieszczaniu się z miejsca odbioru osoby do samochodu i do punktu docelowego.

UWAGA! W ramach transportu do lokali wyborczych nie są realizowane dowozy osób obłożnie chorych, leżących, wymagających transportu sanitarnego.

Pozostałe informacje dla wyborców z niepełnosprawnościami w wyborach do Rad Dzielnic Miasta Krakowa znajdują się pod linkiem: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=172030.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Warchoł-Dymek
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2023-12-08
Data aktualizacji: 2023-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź