Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem

1 grudnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, odbyło się spotkanie dzieci z niepełnosprawnościami z Mikołajem.

zdjęcie przedstawia świętego Mikołaja
Fot. pixabay.com

Mikołajkowe prezenty otrzymały dzieci z niepełnosprawnościami biorące udział w półkoloniach organizowanych przez miasto we współpracy z partnerami. Na każdy upominek złożyły się m.in. zabawki, gry, książka o Krakowie i mnóstwo słodkości. Dodatkową atrakcją towarzyszącą wręczeniu prezentów był musical „Kopyta w górę” w wykonaniu artystów Teatru Kultureska, który przeniósł dzieci w prawdziwie świąteczny klimat. W wydarzeniu wziął udział także udział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

− Wręczenie mikołajkowych upominków to swego rodzaju „dodatek” do cyklicznie realizowanych inicjatyw, takich jak letnie i zimowe półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. To szczególna forma działań miasta z zakresu opieki wytchnieniowej. Cieszy mnie kolejne spotkanie z podopiecznymi tych akcji i to, że znów udało nam się wywołać uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców. A już niebawem będziemy mogli zaprosić do udziału w kolejnej, zimowej odsłonie finansowanych przez miasto półkolonii – mówił Andrzej Kulig.

Mikołajkowe spotkanie odbyło się w Hali 100-lecia KS Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Zorganizowała je Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT w ramach przekazanego ze środków miasta dofinansowania na realizację zadania publicznego.

Warto podkreślić, że wręczenie upominków zostało włączone w krakowskie obchody przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2023-12-04
Data aktualizacji: 2023-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź