Spotkanie autorskie z Szymonem Wasiłowiczem - niewidomym krakowskim poetą

Szymon Wasiłowicz jest niewidomym krakowskim poetą, który ma za sobą debiut literacki w postaci wydania tomu „Alter Ego” (2017), traktującego o wewnętrznych przeżyciach autora. Pochodzący z tomiku wiersz „Gdzie jest Betlejem” doczekał się nawet aranżacji muzycznej Pani Aleksandry Stano.

Spotkanie autorskie z Szymonem Wasiłowiczem - niewidomym krakowskim poetą
Fot. Anna Siek

Od ponad dziewięciu miesięcy Szymon Wasiłowicz pracuje wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym „Świstak” nad wydaniem drugiego zbioru swoich wierszy „W objęciach paradoksu".  

Do współpracy zaprosili wielu znanych lokalnych artystów. Recenzję tomu przygotował krytyk literacki i poeta - Andrzej Warzecha, ilustrację okładki narysowała artystka - Anna Siek, a opiekę merytoryczną nad wydaniem sprawowała znana pisarka - Ewa Stadtmuller. Skład wydawniczy wzbogacą ilustracje udostępnione przez artystów Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Marzeniem Szymona było by jego twórczość docierała do jak najszerszego grona odbiorców. Postanowił więc wydać także audiobook z artystyczną interpretacją swoich wierszy, w którą zaangażowali się artyści i przyjaciele autora.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraku, spotkanie autorskie zostało przeniesione do sieci. Efekty prac można obserwować w wydarzeniu na profilu facebookowym organizacji https://m.facebook.com/events/1175929099456280. Serdecznie zapraszamy na relację ze spotkania, która będzie mieć miejsce w poniedziałek 30 listopada 2020 roku o godzinie 19.00.

Na wydarzenie zapraszają także artyści legendy polskiego kina oraz teatru, których głosy będzie można usłyszeć na audiobooku m.in. Pan Tadeusz Kwinta.

Więcej informacji o twórczości autora na jego profilu facebookowym Szymon Wasiłowicz

Szymon Wasiłowicz

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także