Osoby z niepełnosprawnościami posprzątają krakowskie rzeki

Już w najbliższą sobotę 15 sierpnia rusza projekt „Wspólne działania osób niepełnosprawnych – ochrona rzeki Wisły w Krakowie” realizowany przez Kolejowy Klub Wodny 1929 w formie zadania publicznego na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Osoby z niepełnosprawnościami posprzątają krakowskie rzeki
Fot. Kraków Bez Barier

W ramach akcji osoby niepełnosprawne wraz z wolontariuszami będą mogły zaangażować się w ochronę środowiska, wspólnymi siłami wyławiając śmieci z wody na różnych odcinkach rzeki Wisły i propagować sport osób z niepełnosprawnościami oraz rekreację ruchową związaną z kajakarstwem. Dodatkowym elementem projektu będą szkolenia i warsztaty edukacyjne, a nad bezpieczeństwem uczestników podczas akcji będzie czuwał ratownik WOPR oraz instruktor kajakarstwa.

Głównymi założeniami tej inicjatywy jest aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia rzek w Krakowie.

Projekt ma charakter akcji społeczno-edukacyjnej, zwraca uwagę na problem śmieci pływających w krakowskich rzekach (Wisła, Rudawa, Prądnik/Białucha, Dłubnia). Akcje sprzątania na rzekach odbędzie się w dniach: 15 sierpnia , 5 września, 12 września. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych lub podniesionych stanów rzeki zostaną wyznaczone inne terminy.

więcej o akcji na stronie KRKnews.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Szewczyk
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także