Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Losowanie baraży UEFA EURO 2012

Dzisiaj (13 października, czwartek) o godzinie 13.00 w krakowskim Hotelu Sheraton odbędzie się losowanie baraży UEFA EURO 2012. Ceremonia losowania po raz pierwszy w historii odbędzie się poza siedzibą UEFA.

Losowanie poprowadzą sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino oraz jeden z ambasadorów turnieju finałowego Zbigniew Boniek.

W turnieju Euro 2012 wystąpi 16 drużyn. Do dwunastu, które już są pewne awansu dołączą zwycięzcy czterech par barażowych.

Bezpośredni awans do finałów w Polsce i na Ukrainie w drodze eliminacji wywalczyli zwycięzcy grup eliminacyjnych - reprezentacje Niemiec, Rosji, Włoch, Francji, Holandii, Grecji, Anglii, Danii i Hiszpanii oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca - Szwecja. Pewni udziału są także gospodarze turnieju Polska i Ukraina. Osiem pozostałych zespołów z drugich miejsc o awans zagra w barażach. Drużyny zostały podzielone na dwa koszyki – cztery zespoły rozstawione i cztery nierozstawione (zgodnie z rankingiem reprezentacyjnym po zakończeniu eliminacji). Rozstawione w krakowskim losowaniu będą reprezentacje Chorwacji, Portugalii, Irlandii i Czech. Do nich dolosowane zostaną drużyny Turcji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Estonii.

Oprócz par barażowych krakowskie losowanie wyłoni gospodarzy pierwszych meczów. Pierwsze spotkania odbędą się 11 i 12 listopada, a rewanże 15 listopada. (MS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-13
Data aktualizacji: 2011-10-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź