Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu

Występy zespołów ludowych i regionalnych, konkursy wielkanocne na kartkę, palmę i dekorację świąteczną oraz warsztaty kraszenia i malowania jaj znalazły się w programie tegorocznej edycji Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu, który odbywa się w ten weekend na krakowskim Kazimierzu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Impreza ma być okazją do spotkania i zastanowienia się nad tym, co przynosi okres Wielkiego Postu i Wielkanocy, a także poznanie tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz integracja mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto.

17 kwietnia w godz. 11:00-16:00 na Placu Wolnica odbywa się Jarmark wielkanocny. W jego programie znajdą się: występy zespołów ludowych i regionalnych (Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny, Zespołu Pieśni i Tańca „KRAKOWIACY", Zespołu Regionalnego „Małe Bartusie" z Murzasichla); wielki korowód palm wielkanocnych; rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych na kartkę, palmę i dekorację związaną ze świętami wielkanocnymi; widowisko teatralne w wykonaniu grupy „Obrzędasy" ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży; pokazy tradycyjnego rękodzieła i ozdób wielkanocnych artystów i twórców ludowych: kowali, garncarzy, rzeźbiarzy, malarzy, koronczarek, itp. oraz symboliczne dzielenie się specjałami tradycyjnej kuchni staropolskiej.

Organizatorami wydarzenia są Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Rada i Zarząd Dzielnicy I Miasta Krakowa. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.sckm.krakow.pl. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat