Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 ma 60 lat

W 2010 roku mija 60 lat od założenia Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie. Z tej okazji w czwartek (28 października) o godz. 12, w Nowohuckim Centrum Kultury, odbędzie się Jubileuszowa Akademia, a o godz. 18 w siedzibie szkoły spotkanie po latach absolwentów i nauczycieli ZSE nr 2. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Placówka powstała w 1950 r. (było to wówczas Liceum i Technikum Statystyczne). Od 1975 r. siedzibą Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego jest budynek na os. Spółdzielczym 6. Placówka należy do Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i Klubu Szkół Aktywnych Fundacji Liceów Handlowo–Kupieckich. Szkoła objęta jest patronatem naukowym przez Uniwersytet Ekonomiczny i Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Instytut Bankowości w Kijowie i Wyższą Szkołę Bankowości we Lwowie. Jest wieloletnim organizatorem zawodów okręgowych Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo–Menedżerskich. Prowadzi wymianę zagraniczną ze szkołami na Słowacji, w Niemczech i na Ukrainie.

Przez 60 lat Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 wykształcił wielu techników ekonomistów, techników handlowców i sprzedawców. XXI wiek przyniósł nowe wyzwania. Nowe technologie, otwartość na europejski rynek pracy przyczynił się do poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. Obecnie szkoła kształci również w nowych zawodach takich jak: technik logistyk, technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa. Dodatkowe informacje o szkole są dostępne na stornie www.zse-2.krakow.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-27
Data aktualizacji: 2010-10-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź