Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie liderów edukacji w Europie Środkowej i Wschodniej

W siedzibie Google for Education w Warszawie odbyło się „Spotkanie liderów edukacji w Europie Środkowej i Wschodniej”. Wydarzenie było okazją do podzielenia się dobrymi praktykami z różnych miast Europy w obszarach nowoczesnych technologii i kształtowania przyszłości edukacji. W trakcie spotkania nie zabrakło też informacji na temat innowacyjnych rozwiązań stosowanych do tej pory w Krakowie.

Fot. materiały Google for Education

Podczas wydarzenia rozmawiano na temat najnowszych trendów transformacji cyfrowej oraz umiejętnego wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Wśród edukatorów i praktyków, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami, nie zabrakło też wystąpienia przedstawicielki UNESCO. Juliette Norrmén-Smith odpowiadająca za politykę edukacyjną podzieliła się cennymi spostrzeżeniami, w tym m.in. swoimi własnymi doświadczeniami jako nauczycielki w szkole w Nowym Orleanie. W mieście dotkniętym żywiołem, jakim był huragan Katrina w 2005 roku, niebagatelny wpływ na włączenie społeczne dzieci miały właśnie nowoczesne technologie.

Podczas spotkania, na którym Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa reprezentował Tomasz Kobylański, rozmawiano też o najnowszych rozwiązaniach w cyfryzacji wpływających na edukację, zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świecie. Mówiono też o podnoszeniu kwalifikacji edukatorów i rozsądnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w edukacji, która bardzo dynamicznie się rozwija.

W spotkaniach brali udział przedstawiciele biznesu, publicznych instytucji, w tym reprezentanci ministerstw oraz samorządowcy z miast w Polsce i Europie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-20
Data aktualizacji: 2024-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź