Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zdrowie dla wszystkich – badania profilaktyczne i wykłady edukacyjne

Bezpłatne badania, wykłady, pokazy, stoiska podmiotów zajmujących się zdrowiem, profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją, porady i konsultacje ekspertów, muzykoterapia, warsztat florystyki, kącik edukacyjny dla najmłodszych – z tego wszystkiego będą mogli skorzystać krakowianie, którzy dziś, 9 marca, odwiedzą Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

Fot. materiały prasowe

Podczas wydarzenia „Zdrowie dla wszystkich” w godz. od 9.00 do 16.00 udostępniony zostanie szeroki wachlarz badań profilaktycznych: laboratoryjnych (m.in. morfologia, TSH, markery nowotworów kobiecych i męskich, testy na obecność HCV), pomiar glikemii i lipidów, pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, analiza masy ciała, badanie wydolności płuc, badania dermatologiczne oraz konsultacje urologiczne dla panów. Na parkingu przed budynkiem staną mobilne punkty umożliwiające zbadanie wzroku, gęstości kości oraz EKG serca.

Wszystkie powyższe badania oraz konsultacje będą bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Decyduje kolejność przyjścia do miejsca, w których będą wykonywane badania. Osoby chcące skorzystać z badań laboratoryjnych, proszone są o pozostanie na czczo oraz – w przypadku badań typu „pakiet dla kobiet z Ca125” i „pakiet dla mężczyzn z PSA” – przygotowanie adresu e-mail w celu przesłania wyników badań.

Ważną częścią wydarzenia będą wykłady. Specjaliści z krakowskich szpitali i prozdrowotnych stowarzyszeń omówią zagadnienia profilaktyki nowotworów, HTZ, niepłodności i metody in vitro, profilaktyki nadciśnieniowej i otyłości, fizjoterapii, problemy osób w wieku starszym oraz problemy zdrowia psychicznego.

Na stoiskach miejskich podmiotów leczniczych, NFZ, sanepidu będzie można zasięgnąć informacji o programach profilaktycznych, szczepieniach, zdrowym stylu życia. Dostępne będą konsultacje dietetyczne i poradnictwo z zakresu chorób układu oddechowego. Przyszłych rodziców zapraszamy na stanowisko szkoły rodzenia z prezentacjami pielęgnacji noworodka.

Warto przyjść z dziećmi i nastolatkami. Specjalnie dla nich przygotowano salę zabaw, pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, wielkoformatową grę planszową czy też alkogogole i narkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów na skutek spożywania alkoholu, substancji odurzających i przedawkowania leków.

Czas zadbać o zdrowie całej rodziny! „Zdrowie dla wszystkich” to wydarzenie dla wszystkich krakowian, kobiet i mężczyzn, seniorów i dzieci, przyszłych matek i najbardziej zapracowanych mieszkańców Krakowa, którzy na co dzień nie mają czasu, aby udać się do lekarza.

Zobacz też:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź