Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pętla Górka Narodowa z pozwoleniem na użytkowanie

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie dla zintegrowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej. Uruchomienie wszystkich elementów planowane jest w ciągu najbliższych dni.

Fot. krakow.pl

Obecnie, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, trwają testy systemów obsługujących zintegrowany węzeł przesiadkowy. Chodzi m.in. o system parkingowy, przeciwpożarowy, monitoringu wizyjnego, a także system informacji pasażerskiej. Zgodnie z planem, dziś, 8 stycznia uruchomiony został terminal autobusowy wraz z obsługą pasażerów na pętli tramwajowej.

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, do Górki Narodowej jak dotychczas będą kursować tramwaje linii nr 18 i 50, dla których obecnie ostatnią stacją jest przystanek „Papierni Prądnickich”. Z terminala autobusowego będą korzystać z kolei linia miejska 503 oraz linie aglomeracyjne nr 217, 247, 257, 277 i 280. Dodatkowo węzeł będzie obsługiwany przez aglomeracyjną linię ekspresową nr 307.

Uruchomienie dla kierowców parkingu P+R planowane jest na 12 stycznia. Warto wiedzieć, że na dwóch poziomach będzie tam ok. 460 miejsc postojowych. Będą stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Wraz z uruchomieniem zintegrowanego węzła przesiadkowego otwarty będzie także dojazd od strony rozbudowanej al. 29 Listopada, a także od nowego odcinka ulicy Papierni Prądnickich.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-02
Data aktualizacji: 2024-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź